Omogenitatea care poate aduce succesul .

Editorial

Scris de:

Dinamo a schimbat banca tehnica si cu siguranta vor fi schimbari si la nivel de lot. Andone a declarat insa ca nu vor fi schimbari majore si acest lucru poate insemna un mare plus in perspectiva urmatorului sezon.

Pana in acest moment avem cateva certitudini la capitolul plecari

Cerniauskas – A bifat sezonul trecut 3061 de minute in tricoul alb rosu. Nu a avut concurenta serioasa pe post, Iustin Popescu sau Ramniceanu fiind folositi foarte putin in campionat.

Puljic-In cazul in care nu va putea fi readus la echipa, fundasul croat ar fi cea mai importanta pierdere .Pujlic a bifat  2160 de minute in sezonul incheiat.

Romario Kortzorg -Cu 594 de minute bifate in acest sezon Romario a avut evolutii oscilante

Batin, Leo sau Ramniceanu nu pot fi considerate pierderi .

Ando are insa  la dispozitie jucatori care au bifat multe minute in sezonul incheiat, acest lucru putand constitui plusul de care echipa are nevoie.

Mevlija cu 2982 minute jucate, Filip (2160), Anton (2047), Palic (2160), Rotariu (2321) sau Gnohere (1711 ) pot fi nucleul unui DInamo puternic.

Iata minutele bifate de jucatorii nostri in acest sezon:

JucatorturreturPlay offTotal
Cernauskas117010818103060
Hanca255675930
marc9904553151760
Mevlja117010227902982
Puljic36010577432160
filip8988514352184
Olteanu138481619
Anton3328848312047
Nedelcearu4736132051291
Palic36010577432160
Kortzorg-18576594
Bicvalvi90309399
EKENG-208389597
Lazar422132363917
Rotariu53410627252321
Serban2528790429
Essombe2725713891232
Gnohere6865454801711
Batin9045135
Costache8484
Corbu7390163
P.Petre6767
Leo B,34165199
Alexe9090
Himcinschi15
Staronkin4545
Ghomsi221221
V.Haaren,106211317
Vojnovic615798 –1413
Salaj170170
Feussi66390 –753
Fai1000810 –1810
Matei832555 –1387
Moldoveanu2020
Popescu9090
Gavrila741197938
Tarcoveanu6767

 

 

Academia Dinamo: Realism inainte de toate

 

 

 

 

loading...

Comentariile sunt închise.