Ne bucurăm să anunțăm un nou transfer pentru echipa noastră!
Tânărul Ștefan Opriș este ultimul sosit în lotul condus de Nuno Campos și s-a alăturat echipei în cantonamentul din Kielce.
Noul nostru fundaș dreapta a evoluat în sezonul trecut la Poli Iași, formație pentru care a bifat un număr de 26 de meciuri la nivelul ligii secunde, timp în care a oferit un total de 3 pase decisive.
În vârstă de 19 ani, Ștefan a semnat un contract valabil pe o perioadă de trei ani, până la 30.06.2029 cu opțiune de prelungire din partea clubului pe încă două sezoane competiționale, până la 30.06.2031.
Îi dorim mult succes în tricoul echipei noastre și cât mai multe realizări în alb și roșu!
OFICIAL: Ștefan Opriș, noul jucător al lui Dinamo!

Credit foto: dinamo1948.club