AcasăEditorialObiectivul pe trei ani: Când poate ajunge Dinamo să se bată pentru...

Obiectivul pe trei ani: Când poate ajunge Dinamo să se bată pentru trofee

Startul de sezon nu a fost cel dorit, dar era oarecum așteptat să se întâmple asta, în condițiile în care am întâlnit trei dintre cele mai bune echipe din campionat.

La Dinamo lucrurile se construiesc nu în ritmul așteptat de unii fani, dar Ovidiu Burcă spune că nu se pune problema ca Dinamo să se bată pentru evitarea retrogradării, dar mai durează puțin până când echipa noastră să fie capabilă să se bată pentru primele locuri, pentru trofee:

,,Un sezon bun poate însemna ca Dinamo să fie reorganizat administrativ și financiar, sunt multe necunoscute încă, dar odată ele așezate, stabilizarea și formarea unei echipe care să nepermite să jucamc cu echipele de top, de la egal la egal. Obiectivul principal e formarea unei echipe competitive, să le redea speranța fanilor, că vin să vadă un meci și să vadă că nu mai există forțe disproporționate.”, a spus antrenorul lui Dinamo.

Pentru obiectivul pe termen mai lung, antrenorul lui Dinamo a explicat când poate ajunge Dinamo să se bată din nou pentru titlu:

,,Obiectivul este ca în trei ani de zile să luptăm pentru câștigarea titlului, dacă noi anul acesta fixăm o temelie pentru următorii trei ani, eu sunt mulțumit. Cu cât mai sus anul acesta, cu atât mai bine. Am zis că primele 6 luni din acest an, vor fi extrem de sinuoase, vor fi 6 luni în care vom așeza bazele următorilor trei ani.”, a mai explicat antrenorul lui Dinamo.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare