O VESTE URIAȘĂ PENTRU DDB ȘI PENTRU DINAMO!

Stiri Dinamo

Scris de:

Astăzi am obținut o victorie imensă în justiție, în cazul Dorin Rotariu!

Clubul de la care fusese cumpărat Dorin Rotariu încerca să obțină o sumă mult mai mare în urma vânzării jucătorului.
CÂINILOR, LUPTĂM PE TOATE FRONTURILE! Avem nevoie de susținerea voastră!
Nu vă lăsați influențați de cei care încearcă să frâneze acțiunile prin care putem salva clubul. E adevărat că de multe ori aceștia sunt cei mai vocali, dar noi trebuie să avem încredere unii în alții, pentru că lupta aceasta e a noastră, a tuturor.

E nevoie de implicarea noastră în cumpărarea de bilete pentru MECIUL SALVĂRII!
Aveți promisiunea noastră că dacă se dau aceste bilete, CLUBUL ESTE SALVAT!
Aici găsiți biletele: www.bilete.ro

Prima imagine pe care o vedeți pe site este cea a lui Mircea Lucescu, care garantează pentru acest proiect.
ȘI MAI ESTE UN LUCRU EXTREM DE IMPORTANT PE CARE TREBUIE SĂ-L FACEM.
Și nu ne costă nimic.

MÂINE LA ORA 9:00 TREBUIE SĂ APĂRĂM CE ESTE AL NOSTRU.
Civilizat, respectând regulile. Demersul nostru este absolut legal, pentru că suntem parte în proces, ca acționari ai clubului.

Astăzi s-a anunțat încheierea litigiului dintre Dinamo și Borja Valle și s-a spus cât a trebuit să achite Dinamo către jucătorul iberic, adus de spanioli, dar care a plecat înainte de finalul anului 2020. Anunțul a venit pe pagina Peluza Cătălin Hîldan Dinamo, unde a fost oferită și dovadă plății. Este important de știut și de reamintit că banii sunt utilizați pentru salvarea clubului, după dezastrul lăsat de infractorii puși pe falimentat clubul.

“REFACEM DINAMO DIN BUCĂȚELE

 

Plată uriașă efectuată astăzi. Ingrată situație pentru noi, câinilor! Nu e treaba noastră să luăm decizii la nivel sportiv. DDB a încercat să facă lucrurile cât mai aproape de firesc, deși la Dinamo situația e unică în lume, de aproape 2 ani încoace. În timp ce la cluburile cu organizare de tip socios suporterii plătesc o cotizație simplă, anuală, în cazul lui Dinamo suporterii își țin clubul în viață zilnic, cu bani munciți din greu și luați de la familii. Să nu uităm nici de pandemie, cea mai gravă criză în care a intrat omenirea, de la Cel De-al Doilea Război Mondial încoace!

În acest context, firescul în cazul nostru ar fi însemnat ca DDB să propună un manager general și un director tehnic, oameni recunoscuți, deci profesioniști, iar aceștia să își fi făcut treaba. Directorul tehnic ar fi trebuit să propună antrenor!

REALITATEA ÎNSĂ E COMPLICATĂ
Situația e dinamică, datoriile amenință, licența bate la ușă, banii trebuie strânși, iar instabilitatea în care acționarul majoritar menține clubul, inclusiv prin procese, îi împiedică pe profesioniști să accepte să vină, deși unii dintre ei sunt dinamoviști. Și să nu își închipuie cineva că aveam pretenția să vină gratis, dimpotrivă, ofertele financiare au fost oneste. Oamenii ăștia însă au avut rezerve, ceea ce e de înțeles, nu vrei să pleci de unde ești, apoi să te dea afară Cortacero, dacă va câștiga procesul. Imaginea lor ar fi avut de suferit!

De ce vă spunem toate astea acum, deși unii dintre voi, majoritatea, le intuiți!? Pentru că vrem să ne reamintim toți un lucru, pe care noi îl tot spunem de ceva timp.

SUNTEM ABSOLUT SINGURI, OAMENI BUNI!
Am tras clubul ăsta înapoi din ghearele morții, în iarnă, iar de atunci îl menținem pe linia de plutire. Eforturile noastre le oferă angajaților liniște și lumii întregi îi stârnesc admirație, ultimii care au scris despre suporterii lui “Dinamo Bucharest” sunt jurnaliștii din Franța.

DAR CE FACEM NOI, SUPORTERII DDB, CONCRET
Reparăm oalele sparte de alții, aia facem! Adunăm piesele împrăștiate atât de brutal de spanioli pe podea și le lipim, cu mare grijă, la loc. Refacem Dinamo din bucățele! Achităm datorii, pentru a ajunge în punctul în care să putem construi!

IATĂ UN EXEMPLU ELOCVENT
Ultima plată efectuată de Dinamo este către unul dintre jucătorii aduși de acționarul majoritar în condiții financiare exorbitante, mult peste media salarială pe care și-o pot permite toate cluburile din Liga 1, nu doar clubul nostru!

Dinamo a plătit astăzi 463.273 LEI către BORJA VALLE.  Salariul pe 4 luni, din septembrie până în decembrie. Sunt bani promiși prin contract jucătorului de către acționarul majoritar iresponsabil, în numele clubului Dinamo! Sunt bani mulți, pe care Cortacero știa că nu îi va aduce în club niciodată. O ofertă salarială absolut aiuritoare, care se adaugă altor oferte, la fel de iresponsabile, prin care intenționa să îngroape Dinamo, cel mai probabil!

SUNT BANI PE CARE I-AȚI ACHITAT VOI, SUPORTERII LUI DINAMO! ȘI ASTA FACEM DE CÂTEVA LUNI ÎNCOACE, PENTRU CĂ NU AVEM ÎNCOTRO. E OBLIGATORIU SĂ ACHITĂM DATORII
DDB a făcut eforturi pentru a obține înțelegeri cu jucătorii și alți angajați, eforturi care în unele cazuri, majoritatea, s-au concretizat, însă în altele nu. Așa că suntem obligați să plătim, dacă vrem să luam licența și să supraviețuim!

Contractul lui Borja Valle este cea mai mare plată făcută de Dinamo către jucătorii aduși de conaționalul lor.
Sunt bani strânși de suporteri cu greu! SUNT BANI DAȚI INCLUSIV DE COPII ȘI PENSIONARI PENTRU A-ȘI SALVA CLUBUL. OAMENII CARE AU FĂCUT ACESTE PLĂȚI URIAȘE ÎL VOR AȘTEPTA MÂINE PE CORTACERO LA PROCES! NU CEDĂM, CÂINILOR, DIMPOTRIVĂ!

loading...

Lasă un răspuns