Un ultim meci transmis LIVE în 2022

CS DinamoEditorialStiri Dinamo

Scris de:

Ne apropiem cu pași rapizi de finalul de an, dar avem o surpriză pregătită în acest week-end.

A fost un an 2022 plin de transmisii LIVE pentru Radio Dinamo1948, meciuri de fotbal transmise în direct, de la prima echipă, echipa secundă, meciuri de rugby, conferințe de presă, dar am reușit să transmitem într-un final și un meci al supercampionilor noștri de la handbal.

Din fericire, avem din nou prilejul și onoarea să transmitem un meci al supercampionilor de la handbal, în această duminică, 11.12.2022, de la ora 12:00, partida cu Suceava din campionat.

Meciul va fi transmis atât pe canalul nostru de Youtube, cât și pe canalul de Youtube al Clubului Sportiv Dinamo. Vă așteptăm alături de noi în număr cât mai mare!  Poate este cel mai îndreptățit, ca ultimul meci transmis LIVE de Radio Dinamo1948 în 2022, să fie chiar al supercampionilor noștri de la handbal. Abia așteptăm acest moment și sunt convins că va fi din nou spectacol!

Mesajul transmis de Xavi și Saeid fanilor dinamoviști

Dinamo a reușit să obțină un punct din meciul cu HC Zagreb, o partidă foarte complicată pentru echipa noastră.

Oaspeții au avut și 4 goluri avans în repriza secundă, moment în care fanii dinamoviști au împins echipa de la spate și au contribuit din plin la obținerea unui rezultat pozitiv, care ne menține pe locul 4 și șansele de a merge mai departe din grupă sunt uriașe.

Revenirea echipei nu ar fi fost posibilă fără aportul fanilor dinamoviști, după cum a remarcat și Xavi Pascual, antrenorul lui Dinamo, care a explicat ce schimbare a efectuat în repriza a doua:

,,Felicitări echipei, deoarece am obținut un punct într-un moment complicat, le mulțumesc, mulțumesc fanilor, dacă nu am fi jucat acasă, era imposibil să recuperăm diferența de pe tabelă. Am început corect, dar am greșit foarte mult în fața porții și nu am putut să ne distanțăm. Startul reprizei secunde a fost dezastruos, am făcut multe greșeli pe faza de atac și aveam de recuperat 4 goluri.

Ninja Saeid și defensiva au fost incredibili pe tot parcursul meciului, schimbarea pe faza defensivă cu 4-1-1 ne-a ajutat să recuperăm deficitul de pe tabelă și chiar puteam câstiga meciul. Scorul este normal, au meritat să obțină un punct. Sunt mulțumit că avem 10 puncte și cred că echipa are nevoie de odihnă, sunt extrem de obosiți și trebuie să terminăm săptămâna asta cât mai repede cu putință.

Dacă nu aveam fanii alături de noi, am fi pierdut, fanii sunt cu noi mereu, dacă pierdem, câștigăm, este incredibil. Nu e vorba de a câștiga sau a pierde, ei recunosc că luptăm, chiar dacă mai facem greșeli, uneori marcăm, uneori greșim, ei înțeleg că echipa luptă pentru ei în fiecare minut.

Meciul următor este cu Suceava, mă concentrez pe Suceava, echipa are meci în week-end, suntem într-un moment dificil, suntem foarte obosiți, apoi ne vom gândi la Veszprem.”, a declarat Xavi Pascual în cadrul conferinței de presă de după meci.

Saeid: ,,Azi a fost un meci foarte complicat pentru noi, cred că am luptat 60 de minute și chiar în ultimele momente, cu o singură schimbare tactică, am reușit să schimbăm soarta partidei, să revenim de la minus 4, am reușit chiar să conducem. Fanii dinamoviști au fost incredibili. Așa e în handbal, se întâmplă, au meritat și ei un punct, am luptat bine, ne uităm la viitor, la meciul cu Suceava, apoi la meciul cu Veszprem. Luptăm bine, până la capăt.”, a transmis portarul dinamovist.

Pentru Dinamo urmează marele meci cu Vesprem din Polivalentă, de joi viitoare, avem nevoie de o sală plină și sunt convins că putem obține un rezultat favorabil. Am demonstrat asta în Ungaria, am demonstrat chiar anul trecut când i-am învins la București când s-a jucat fără spectatori, acești băieți minunați merită o sală plină la ultimul meci din 2022.

Meciul se joacă joi, 15 decembrie, de la ora 19:45! NE VEDEM LA SALĂ!

loading...

Lasă un răspuns