O solutie in plus pentru Multescu: Revenire la Dinamo! Cand vor fi testati jucatorii

Stiri Dinamo

Scris de:

Din pacate, echipa noastra este lovita din toate partile.

Astazi s-a aflat faptul ca nu vom disputa finala cupei, iar Comisia de Disciplina a judecat speta in dispret fata de Dinamo si de regulament. Dar echipa noastra este singura echipa aflata in izolare, dupa ce 6 jucatori au fost depistati pozitiv cu COVID-19.

Solutiile sunt putine si cei din club trebuie sa recurga la variante de avarie. Ionel Danciulescu a confirmat la Digisport faptul ca Ioan Filip va reveni la Dinamo, asta desi la finalul lunii iunie, dupa partida cu Voluntari, lui nu i-a mai fost prelungit contractul si a fost lasat sa plece. El revine astfel la Dinamo dupa cateva saptamani, pentru a termina sezonul. Totodata, asa cum v-am anuntat inca de dimineata, Mamoutou N’Diaye va face si el parte din lot si Multescu se va baza pe jucator, informatie confirmata de Danciulescu. Directorul sportiv al echipei a declarat ca jucatorii depistati pozitiv nu vor reveni langa echipa pentru cel putin 2 saptamani.

Totodata, Danciulescu a declarat ca vor fi adusi la prima echipa o serie de juniori, care au fost testati deja si vor intra in programul de pregatire al echipei in momentul in care echipa va reveni la antrenamente. Duminica la ora 09:00 vor fi testati jucatorii aflati in izolare, daca testele vor fi negative, atunci in mod normal ei pot reveni la antrenamente.

„Stiam ca sesizarea va fi respinsa. Din punctul meu de vedere, as merge mai departe si cu recursul, dar si la TAS. Situatia e cusuta cu ata alba. A fost o chestie intentionata! Probabil, vom pierde din nou si la recurs.

Sunt convins ca totul a fost premeditat. Singura noastra sansa va fi sa mergem la TAS. Daca as decide eu, as merge mai departe, nu pentru a juca finala Cupei, ci pentru respectarea regulilor. S-a facut totul cu buna stiinta”, a declarat Danciulescu in emisiunea „Fotbal Club” de la Digi Sport, referitor la decizia Comisiei de Disciplina.

Comunicat PCH: „1, 2, 3, 4, Cupa si Comunicatu’!

“Echipa Neamului si Neamurilor, a FRF si a LPF va juca finala Cupei Romaniei impotriva lui Sepsi, dar si impotriva tuturor Regulamentelor.

In orice instanta din Bangladesh sau Zair, daca un membru al completului care te judeca se antepronunta imptriva ta, NU MAI ARE DREPTUL si CADEREA DE A DA VREO SOLUTIE in dreptul tau. Dar instantele fotbalului din Romania ne plaseaza mult sub cele mai inapoiate trepte ale civilizatiei. Nu doar fotbalul, ci si societatea romaneasca au fost becalizate demult. Totul pute a branza de oaie.

Nu mai conteaza niciun regulament si nicio dreptate. Ca sa nu mai spunem ca in acelasi timp, Dinamo este singura echipa care trebuie sa respecte izolarea pentru teste pozitive de covid, in timp ce Viitorul. Iasi sau Clinceni, echipe aflate in contact direct cu arbitrii sau jucatori pozitivi, pot zburda, se pot antrena si juca linistite”, este mesajul PCH

„Sunt stupefiat! Pur si simplu nu mai stiu ce sa cred… Eu stiu clar ca Dinamo are dreptate! Vom face recurs, trebuie sa ni-l judece in regim de urgenta si voi vorbi mai multe dupa aceea. Am sperante ca la Recurs ni se va da ce e al nostru”. a declarat Bogdan Balanescu in Fanatik.

loading...

Lasă un răspuns