O nouă victorie, un nou pas spre titlu

CS DinamoEditorialStiri Dinamo

Scris de:

Echipa de handbal intră pe final de sezon, unul tare complicat, în care sistemul competițional a fost unul de așa natură încât să nu ajute deloc echipa noastră în sezonul european.

În campionat însă ne descurcăm de minune și astăzi Dinamo a mai obținut o victorie, împotriva celor din Buzău, scor final 25:20 (13-10). A fost un meci în care antrenorul Constantin Ștefan a rulat toți jucătorii aflați la dispoziție, asta și pentru că urmează să disputăm alte meciuri joi, vineri și duminică. În mod normal, Dinamo va obține punctaj maxim din turneul organizat la Cluj, pentru că următoarele adversare sunt Bacău, Reșița și Botoșani.

Hăntaru cu 6 reușite a fost cel mai bun marcator dinamovist, tânărul inter adus în toamna începe să arate din ce în ce mai bine și se vede clar de ce a fost adus la echipă. 22 de ani are interul dinamovist.

Dinamo se menține pe primul loc în clasament, cu 58 de puncte, cu 8 mai multe decât Turda și 10 față de a treia clasată, Dobrogea Sud, care are însă și un meci mai puțîn. Cu Dobrogea Sud urmează să jucăm în luna aprilie, un meci care poate aduce și matematic un nou titlu de campioană pentru Dinamo, care deja a anunțat două transferuri importante pentru sezonul următor!

Pas cu pas către un nou titlu de campioană!

HAI DINAMO!

TESTE RAPIDE COVID PENTRU SPORTIVI! „Ministrul Tineretului și Sportului, Eduard Novak, și Ministrul Sănătății, Vlad Voiculescu, au semnat ordinul comun care va permite folosirea testelor rapide bazate pe detecția de antigen pentru sportivi.

Ordinul comun nr.197/462/2021 urmează să fie publicat în cel mai scurt timp în Monitorul Oficial al României, Partea I, urmând ca la data publicării și a intrării sale în vigoare să se abroge Ordinul ministrului tineretului și sportului și al ministrului sănătății nr. 1.219/1.634/2020, publicat în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 872 din 24 septembrie 2020.

Prin semnarea acestui ordin, Ministerul Tineretului și Sportului se aliniază la reglementările în materie ale Ministerului Sănătății. Această modificare de reglementare atât de așteptată va face activitatea sportivă mai accesibilă, inclusiv pentru amatori, și va ușura presiunea financiară care genera constrângeri și dificultăți în lumea sportului”, se arată într-un comunicat de presă.

loading...

Lasă un răspuns