O nouă șansă pentru Eșanu

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Mihai Esanu va fi mâine titular în partida de la Mediaș, cu Gaz Metan.

Mihai Esanu a început sezonul drept titular de drept în poarta lui Dinamo, fiind considerat chiar un punct fix, mai ales după ce în sezonul trecut s-a integrat foarte bine în garnitura de start. După un început destul de bun, au început  apară erorile, goluri primite de la 60 de metri, nu mai puțin de 6 goluri în derby-ul cu Fcsb, fiind de altfel ultimul meci în campionat în care a apărat poarta echipei noastre.

mai fost titular în partida de cupă cu Ripensia, dar varianta numărul 1 pentru campionat era Plamen Iliev, portar adus de la Ludogorets, cu partide în naționala BulgarieiÎnsă înainte de meciul cu Mediaș, au fost emoțiifiind chiar suspect de COVID, dar este doar răcit portarul bulgar și nu a făcut deplasarea, după cum a declarat Rednic la conferința de presă de astăzi.

Astfel Esanu are șansa de a-i demonstra lui Rednic  se poate baza pe el,  poate fi un concurent real pe post cu Iliev.

17 goluri în 8 meciuri a primit Esanu în actualul sezon

La Mediaş ne dorim să luăm puncte, un punct, pentru că este o echipă care, de când a schimbat antrenorul, are o altă faţă. În ultimele două meciuri a jucat chiar foarte bine. Sunt jucători acolo cu care eu am lucrat, jucători cu calitate. Trebuie să ne aşteptăm la un meci foarte greu dar eu am încredere, mai ales după discuţiile pe care le-am avut după evoluţia din meciul cu UTA. Sunt trei puncte în joc şi vrem să le luăm, apoi mai vin jucători, revin şi unii accidentaţi. După meciul cu UTA nu mai sunt îngrijorat pentru că am avut atitudine, am încredere că o vom putea scoate până în iarnă şi apoi vom vedea ce vom face”.

„Ne îngrijorează cazurile, numărul mare de îmbolnăviri, de aceea am luat şi măsuri, băieţii se dezbracă în camere şi vin direct la antrenament. Am discutat cu ei, ne luăm toate măsurile, dar ei apoi să duc acasă. Cred că trei sferturi dintre ei sunt vaccinaţi”.

loading...

Lasă un răspuns