O dezmințire din partea lui Vlad Iacob

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a avut săptămâna trecut doi jucători aflați în probe care au fost utilizați în amicalul cu Plopeni.

Alb-roșiii au renunțat la Jami Djegherif (fundaș central francez de 23 de ani) și la Guillaume Thiry (mijlocaș central belgian, 22 de ani), după ce au picat testul de la Plopeni. Însă o parte a presei, au anunțat că jucătorii au fost aduși de Vlad Iacob la Dinamo, însă noul administrator special al clubului a dezmințit acest lucru într-o postare pe pagina personală de Facebook:

,,Dezmint categoric informația conform căreia aș fi adus jucători menționați în articol la Dinamo. Aceștia au fost aduși înainte ca eu sau Ovidiu Burcă să ajungem la club. Totodată, domnul Burcă a avut un singur antrenament la dispoziție pentru a-i evalua pe cei doi fotbaliști menționați în articol, intainte de a-i utiliza în meciul de pregătire.
Recrutarea de la Dinamo se va face doar după analiză atentă și după recomandările pozitive ale departamentului de scouting, respectând opinia și strategia conducerii tehnice. Dacă îmi voi folosi vreodată rețeaua relațională dobândită în experiențele mele precedente, o voi face exclusiv în interesul clubului” a spus Iacob.

OFICIAL: Mijlocaș ofensiv transferat de Dinamo

Dani Iglesias este numele mijlocașului central ofensiv, care vine să întărească linia de mijloc. Născut pe 17 iulie 1995, Dani Iglesias a semnat astăzi contractul și așteptările sunt mari de la mijlocașul înalt de 1.73.

Acesta are experiență în mai multe campionate europene, a evoluat în Croația pentru NK Istra și Rijeka, pentru Rijeka a evoluat și în preliminariile cupelor europene acum 3 sezoane. În ultimele două sezoane a evoluat în prima ligă din Slovacia.

,,Dinamo 1948 București anunță transferul mijlocașului spaniol Dani Iglesias la clubul nostru, a declarat administratorul special Vlad Iacob pentru paginile oficiale de Facebook și Instagram ale clubului.
Ultima oară la Sered, în prima ligă a campionatului din Slovacia, Dani Iglesias (27 de ani) și-a început cariera la Deportivo La Coruna și a mai evoluat în Spania pentru Alaves și Guadalajara.

În 2018, Dani Iglesias a făcut pasul în campionatul Croației, a jucat pentru Istra și Rijeka, iar în ultimele două sezoane competiționale a evoluat în Slovacia pentru Spartak Trnava și Sered.
24 de meciuri a jucat Dani Iglesias, sezonul trecut, pentru Sered, în campionatului Slovaciei.

32 de partide e adunat Dani Iglesias în prima ligă din Croația pentru Istra și Rijeka. În tricoul croaților de la Rijeka a jucat 3 meciuri în Europa League.
2 selecții la reprezentativa sub 17 ani a Spaniei are Dani Iglesias.
27 de ani a împlinit Dani Iglesias în această lună, pe 17 iulie.
Bun venit, Dani Iglesias!” a fost mesajul DINAMO BUCURESTI

loading...

Lasă un răspuns