AcasăEditorialO calatorie in timp: Ce faceam acum un an de zile?

O calatorie in timp: Ce faceam acum un an de zile?

Cateodata avem tendinta de a uita ce s-a facut bun si incepem sa aruncam cu noroi. Uitam de unde am plecat, prin ce a trebuit sa trecem, pentru a ajunge in postura de a ne bate pentru toate trofeele puse in joc. DA, toate trofeele, nu cred ca lupta pentru Cupa Ligii e pierduta. Acum un an de zile…revenea Stoican

In newsfeed iti apare ce faceai acum un an de zile. Ma uit si apare o poza mare cu Flavius Stoican. Da, acum un an de zile, Flavius Stoican revenea pe banca lui Dinamo. Dupa doar 5 meciuri pe banca lui Dinamo, Mihai Teja era demis si Negoita s-a gandit ca solutia cea mai buna, ar fi Flavius Stoican. Citez din memorie: ” Am mai lucrat cu el si a obtinut rezultate bune cu ce a avut la dispozitie”. Practic, Stanciu, presedinte in acel moment, nu avea niciun cuvant de spus si Dinamo intra in degringolada totala. Dar din pacate, venirea lui Rednic nu se intrezarea, nu aveam nicio speranta, in acel moment acelui sezon i s-a pus cruce. Rezultatele ce au urmat, sunt graitoare in acest sens. Nu uitati ca undeva prin aprilie, pe stadion se canta ” Esti cel mai prost, Flavius Stoican” sau la meciul cu Botosani ” A fost odata, a fost odata un sut pe poarta”. Noi de acolo am inceput sa construim, de la o echipa lipsita de orice perspectiva, cu jucatori mediocrii, blazati, cu un antrenor ce nu putea scoate mai mult de la ei, o conducere lipsita de viziune si suporteri ce parasisera in haita echipa (nu uitam nici asta).
La un an distanta, Dinamo tocmai a terminat o serie de 13 meciuri fara infrangere si ne gandim sa facem inmormantare. Nu este cazul cainilor, Dinamo isi continua drumul catre top, orice echipa are si momente mai proaste, a venit si pentru noi un meci intr-adevar oribil, dar din care sunt convins ca Mircea si baietii au avut de invatat mult. In primul rand, daca lipseste atitudinea, meciul poate fi considerat dinainte pierdut. Cu totii ne impartim meritele la succese, dar si la infrangeri este acelasi lucru, vina nu poate cadea doar pe o persoana.

Luni la Targu Mures urmeaza ca echipa noastra sa dovedeasca tarie de caracter, sa invinga o echipa „bataioasa”…la propriu si sa revenim pe trasa ideala, pentru castigarea poate chiar a campionatului.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare