AcasăStiri Dinamo"Nu este real asa ceva"

„Nu este real asa ceva”

La meciul cu Gaz Metan Medias, echipa noastra a fost dezavantajata clar la o faza in care arbitri s-au facut de ras.

Asistenul a ridicat offiside la o faza in care pasa a fost trimisa unui jucator aflat in spatele balonului. Fostul mare arbitru, Ion Craciunesc, a comentat si el faza:

”Aici avem o faza care mie mi se pare ca nu este real asa ceva. Sunt trei situatii in care nu este ofsaid. Momentul al treilea este incredibil si nu mi-am putut imagina asa ceva. Cum poate ridica un asistent fanionul pentru o pasa trimisa pentru un jucator care se afla in spatele balonului.

In astfel de situatii, tu, arbitru central, vezi. Nu e vorba de jumatate de metru, sunt 3-4 metri intre minge si jucator. Aici e obligat arbitrul sa vada asa ceva. Sovre e unul dintre cei mai buni asistenti. Nu l-am vazut gresind asa catastrofal. O astfel de gafa este greu de inteles”, a spus Craciunescu, la Digi Sport Special.

„Asta e Octavian Sovre. Le preda lectii de arbitraj altora si se preface ca nu cunoaste cea mai elementara regula legata de offside. Cand jucatorul care primeste mingea se afla in spatele pasatorului, NU ESTE OFFSIDE.
”Lucruri simple” Sovre, nota 2! Treci la loc! Intoarce-te la mulsul caprelor!
Oricum dupa retragere ai si tu un loc caldut intr-o chilie langa cuviosul Tudor, ca tot esti tamaie.” a fost mesajul celor din PCH dupa meci.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare