,,Nu dă niciun fel de siguranță echipei”

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a pierdut meciul cu Rapid și în continuare echipa noastră oferă cadouri adversarilor.

Faptul că am început de la 2-0 este în sine un lucru extrem de grav și Dusan Uhrin are foarte mult de lucrat. Însă poate scorul de la pauză ar fi fost altul, dacă în poartă am fi avut un goalkeeper care să apere ce trebuie aparat.

La golul secund marcat de giulesteni, a plonjat ca în bazin la lovitura de cap, iar golul 3 este venit în urma unei gafe incredibile, în care portarul a fost păcălit de un șut frumos, dar care s-a dus fix pe centrul porții și la care nu a avut niciun fel de reacție.

La pauza meciului, Ionel Dănciulescu, prezent în platoul emisiunii Digi Sport Special, a identificat vinovații pentru suferința lui Dinamo din prima repriză a partidei cu Rapid.

Mai întâi, Ionel Dănciulescu a vorbit despre portarul portughez, Cristiano Figueiredo, despre care a spus că nu conferă niciun fel de siguranță echipei antrenate de Dușan Uhrin

Figueiredo este un portar care nu dă niciun fel de siguranță echipei. Să nu mai vorbim despre greșelile fundașilor centrali. Dinamo nu mai are nimic de pierdut. Trebuie să iasă la joc, să joace mai sus.

De fiecare dată când a făcut pressing celor de la Rapid, aceștia au avut probleme. Trebuie să joace, altă variantă nu există”, a declarat Danciu-Gol la emisiunea Digi Sport Special.

Cristiano Figueiredo nu este la prima astfel de gafă, portarul adus de Iuliu Mureșan în pauza de iarnă, a greșit grav la Botoșani și a mai avut intervenții nesigure, ceea ce probabil va duce la schimbarea lui în poartă.

CITESTE SI: 

Mesajul clar al lui Uhrin dupa meciul cu Rapid! ,,Sunt realist”

Bornă deloc onorantă atinsă de Dinamo la meciul cu Rapid

loading...

Lasă un răspuns