Noul presedinte al clubului anunta noi transferuri! Urmeaza si schimbari la nivel administrativ

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a castigat la Medias cu 3-1, un meci dominat categoric de echipa noastra, dar echipa are inca nevoie de transferuri.

Echipa si-a revenit dupa o prima repriza modesta, intrarea lui Borja Valle a schimbat din nou fata jocului. De astfel de jucatori are nevoie Dinamo, dar si de liniste. Noul conducator al clubului, Dorin Serdean, a spus ca lucrurile nu sunt atat de grave precum s-au prezentat in presa referitoare la salarii. Totodata, a spus ca vor mai fi realizate si alte transferuri:

„Nu pot sa va spun nimic legat dintre discutiile dintre Contra si jucatori. Nu e chiar asa cu restantele. E o intarziere de cateva zile la unii dintre jucatori. La Dinamo au existat restante timp de 4-5 luni de zile. E un proiect nou, care aduce si rezultate pe termen scurt. Sa aprecieze macar putin din schimbarile pe care le-am adus.

O sa se rezolve toate problemele. Uitam ca n-avem spectatori, ca e pandemie, situatie speciala. Poti sa gresesti, dar nimeni nu intelege asta. Sunt schimbari palpabile, vizibile. Ne putem astepta si schimbari de organigrama si schimbari pe partea administrativa. O sa mai facem si transferuri, cu siguranta”, a spus noul conducator al lui Dinamo, Dorin Serdean, la Digi Sport.

“Cred ca per ansamblu am jucat bine, dar in prima repriza nu am avut inspiratie. Am incercat sa avem o posesie mai buna, a fost greu, deoarece Mediasul s-a aparat in permanenta cu 8-9 jucatori, am avut o circulatie lenta a balonului, a trebuit sa schimbam. Borja ne-a adus acel plus de care aveam nevoie, ne-am descatusat si am castigat. Ma deranjeaza ca am primit acest gol din faza fixa. A fost tensiune mare, nu mai castigasem de mult timp, sper ca odata cu acest succes, sa ne descatusam, mai avem mult de munca, sa avem continuitate in rezultate si sa ajungem mai sus.” a spus Contra la finalul partidei.

Contra spune ca este nevoie de timp pentru a regla relatiile de joc: “Borja nu a fost greu sa il conving, i-am explicat putin proiectul pe care il vrem la Dinamo, si-a dorit sa vina, se simte bine, inca relatiile de joc nu sunt cum sunt imi doresc eu, nu este usor sa asamblezi o echipa ,am facut doua repriza foarte bune, in care a trebuit sa castigam astazi, cu Botosani sa revenim de la 0-1, echipa isi doreste victoria cu orice pret.

Am venit sa incerc sa ducem echipa in play-off, e o victorie de moral, o victorie buna, dar mai avem mult de munca, sper ca baietii sa inteleaga ca sunt la Dinamo, sa aratam din ce in ce mai bine, sa avem si inceputurile de meci solide, vom fi si noi mai puternici. ” a spus si Contra la finalul partidei

“Am jucat bine in prima repriza, dar am primit imediat un gol in repriza secunda. Nu am reusit sa finalizam ocaziile bune pe care le-au avut. Au fost si norocosi, au avut un penalty, care nici nu stiu daca a fost acordat corect. Sunt suparat pe fundasi, pe lipsa de reactie, insa Buzbuchi a aparat bine. Avem foarte multi jucatori noi, jucatori cu calitate, dar care au nevoie de timp. Vom mai avea un meci, iar apoi vine pauza pentru meciurile nationalei.

Dinamo s-a schimbat total, nu seamana deloc cu Dinamo pe care l-am antrenat eu. Au luat jucatori buni, dar sa vedem ce va fi, pentru ca este o competitie serioasa in Liga 1”, a declarat Dusan Uhrin.

loading...

Lasă un răspuns