AcasăStiri Dinamo"Noi suntem parte a solutiei. Cortacero spune ca vine in Romania"

„Noi suntem parte a solutiei. Cortacero spune ca vine in Romania”

La Dinamo nu este liniste si rabdarea suporterilor amatorismul de la nivel de conducere a ajuns la final.

In vreme ce in conturile clubului nu a mai intrat niciun ban de foarte multe luni, fanii dinamovisti fac eforturi pentru a tine echipa in viata, pentru a le oferi un mic imbold jucatorilor, care sunt neplatiti de luni bune si care pot pleca in urmatoarele saptamani.

Alex Couto, directorul general al clubului, sustine ca atat el, cat si directorul sportiv Rufo Collado sunt doar angajati ai lui Dinamo si ca solutia problemelor financiare nu e la ei. Couto spune ca are promisiunea lui Cortacero ca patronul din acte va veni la Bucuresti in cel mai scurt timp.

„Rufo Collado a fost amenintat de un grup de fani radicali, de ultrasi. I-au spus sa plece. E inacceptabil. A mai fost un episod pe 25 noiembrie la hotel, un grup de ultrasi au batut la usa presedintelui executiv, am raspuns eu pentru ca ma aflam acolo. Rufo Collado mi-a spus ca a fost abordat de fani care i-au transmis sa plece cu primul avion. Noi ne facem treaba, nu ne temem. E o situatie grava. Am vorbit cu autoritatile, am vorbit cu politia.

Noi nu avem bani sa punem in club, noi gestionam ceea ce avem. Am contactat si ambasada Spaniei, stie tot ce s-a intamplat. Cortacero spune ca vine in Romania. Daca fanii l-ar astepta la aeroport, asa cum au spus, ar fi inca un episod foarte grav. Cred ca fanii nu au nimic cu noi din punct de vedere personal. Noi suntem fata lui Dinamo, dar suntem parte din solutie, nu parte din problema”, a spus Couto pentru sport.ro

Intrebarea mea ar fi, in ce fel sunt ei parte din solutie? La ce au fost ei solutie? Ca bani nu sunt in club, sponsori noi nu au mai adus, suma de 170 000 de euro a fost platita cu sprijinul lui Bogdan Balanescu, care nici macar nu mai era angajat al clubului in acel moment. Concret, ce solutii ofera ei? 

PROGRAMUL ULTIMELOR RUNDE DIN 2020!

Ieri LPF a anuntat programul ultimelor runde din Liga I pentru anul 2020.

Mai sunt 4 etape de disputat pana la finalul anului, iar apoi Liga I va lua o pauza de 3 saptamani, timp in care la echipa noastra vor avea loc foarte multe schimbari cel mai probabil. Speranta ar fi sa putem evolua pe final de an cu lotul intact. LPF a anuntat programul rundelor cu numarul 13, 14 si 15:

Etapa a 13-a

Vineri, 11 decembrie: Botosani – Astra (18:00), Dinamo – Iasi (20:30)
Sambata, 12 decembrie: Clinceni – FC Arges (12:30), Gaz Metan – Sepsi (17:00), Chindia – Viitorul (19:30)
Duminica, 13 decembrie: Hermannstadt – Voluntari (18:15), CFR Cluj – FCSB (21:00)
Luni, 14 decembrie: UTA – CS Universitatea Craiova

Etapa a 14-a

Marti, 15 decembrie: Poli Iasi – Clinceni (15:15), Astra – Gaz Metan (17:15), Viitorul – FC Botosani (19:30)
Miercuri, 16 decembrie: FC Arges – Hermannastadt (17:00), FC Voluntari – Chindia (19:30)
Joi, 17 decembrie: Sepsi – UTA (17:30), Dinamo – CFR Cluj (20:30)
Vineri, 18 decembrie: CS Universitatea Craiova – FCSB (20:30)

Etapa a 15-a

Sambata, 19 decembrie: Chindia – FC Arges (15:00), Gaz Metan – Viitorul (20:30)
Duminica, 20 decembrie: Hermannstadt – Poli Iasi (14:30), FC Botosani – FC Voluntari (16:30), Clinceni-DINAMO (21:00)
Luni, 21 decembrie: UTA – Astra (17:30), FCSB – Sepsi (20:30)
Marti, 22 decembrie: CFR Cluj – CS Universitatea Craiova (21:00)

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare