Noi detalii despre transferul lui Fabbrini! Cand se va decide transferul sau

Stiri Dinamo

Scris de:

Diego Fabbrini este pe lista lui Dinamo, Mircea Rednic nu a negat acest lucru niciodata, numai ca transferul sau pare tot mai greu de realizat. 

Rednic a spus ieri la conferinta de presa ca cerintele financiare ale jucatorului sunt destul de ridicate, dar inca nu s-a luat o decizie ferma. Impresarul jucatorului a vorbit in aceasta dimineata despre situatia jucatorului: 

“Voi rezolva transferul lui in urmatoarele saptamani. Am o promisiune din partea lui, ca in doi ani de zile, daca ii rezolv transferul pe care si-l doreste, ca o sa vina sa joace si la mine, la Rapid, pe bani mai putini decat ar juca oriunde altundeva. Deci dupa primul an de Liga 1 (n.red. – al echipei Rapid) il astept la mine. O sa se rezolve transferul lui Fabbrini.

Exista interes, incercam sa alegem calea cea mai buna pentru el, de aceea nu am dat raspuns definitiv nimanui. Sunt niste oferte in curs pe care le asteptam, sunt negocieri. El este jucator profesionist, are respect pentru toata lumea, nu are nicio problema in a evolua la niciuna dintre echipele care la noi sunt considerate rivale si atunci cred ca se va rezolva in urmatoarele doua saptamani”, a spus Florin Manea, intr-o interventie telefonica in cadrul emisiunii ProSport LIVE.

Diego Fabbrini a ajuns in septembrie 2018 la FC Botosani, liber de contract. Italianul a venit de la gruparea din Anglia Birmingham. In acest sezon a evoluat in 28 de meciuri pentru gruparea din Moldova si a marcat de cinci ori. Valeriu Iftime nu vrea sa il piarda pe Fabbrini:

“I-am facut o oferta de nerefuzat pentru Romania lui Fabbrini. I-am propus o dublare a salariului si inca o suma la semnatura pentru prelungire. Daca va accepta, va fi cel mai bine platit jucator din istoria clubului nostru. Am iesi cumva din strategia financiara, dar ar fi o investitie pe care am considerat-o eficienta”, a declarat Valeriu Iftime, patronul lui FC Botosani, potrivit gsp.ro.

loading...

Lasă un răspuns