AcasăStiri DinamoNistor foarte increzator! Cate puncte crede ca poate obtine Dinamo in perioada...

Nistor foarte increzator! Cate puncte crede ca poate obtine Dinamo in perioada urmatoare

Dinamo a inceput o serie infernala de partide, in care intalnim doar contracandidate la ocuparea unui loc de play-off.

Dinamo sub comanda lui Uhrin arata din ce in ce mai bine si echipa noastra obtinut patru puncte din disputele cu Fcsb si Gaz Metan, puncte care ne mentin aproape de zona de play-off, desi dupa primele runde parea utopic sa mai putem spera la ceva din acest sezon. Dan Nistor este si el increzator in evolutia echipei si crede ca ne putem descurca si in partidele urmatoare:

„Am avut cinci jocuri foarte grele, le bag aici si pe FCSB si Gaz Metan. Practic, cele mai bune echipe din Liga 1. Cred ca daca am reusit sa obtinem patru puncte cu primele doua, daca mai obtinem sapte puncte cu Viitorul, Craiova si CFR, vom lua o optiune foarte serioasa pentru play-off.

Toate sunt foarte grele, dar cel mai dificil cred ca va fi cu CFR Cluj. Chiar daca merge pe doua planuri, intern si Europa, Clujul are un lot foarte puternic si reuseste sa joace in continuare bine si in Liga 1, sa stea pe primul loc. Ati vazut ca a batut si Craiova, o echipa foarte puternica cu Victor Piturca pe banca.” a declarat Nistor pentru Gazeta Sporturilor.

Capitanul echipei a explicat si ce s-a intamplat cu plata salariilor, cand s-a platit doar o jumatate de salariu restant: „A fost o discutie cu conducerea dupa amicalul cu Chiajna. Ni s-a explicat ca in decurs de cateva zile se va plati si cealalta jumatate de salariu plus bonusuri si chirii. Nu ne afecteaza pentru ca noi am inteles oricum ca la Dinamo tot timpul s-au platit salariile la zi si nu prea au fost astfel de probleme. Acum cred ca este aceasta problema cu vanzarea clubului si de asta s-a ajuns la intarzieri. Eu sunt linistit si cred ce a spus domnul Florin Prunea, ca nu va ramane niciun jucator neplatit!” a mai spus acesta pentru aceeasi sursa.

” Locul lui Dinamo este acolo, sus, si va asigur ca in perioada urmatoare vom reusi sa revenim pentru ca lucrurile merg din ce in ce mai bine cu domnul Uhrin!” Dan Nistor

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare