AcasăEditorialNegocieri in gluma si licitatii fara rost.

Negocieri in gluma si licitatii fara rost.

Observ un inceput de isterie in randul fanilor dinamovisti in ceea ce priveste perioada de transferuri. 

Ioan Andone s-a ferit sa dea nume in conferinta de presa si in interventiile avute in media. Cu toate aceastea zvonurile au inceput sa circule, iar oamenii incep sa spuna -„fapte nu vorbe”, cu toate ca, „vorbele” au fost spuse de terti si nu de cei din anturajul echipei noastre.

Nicoara a fost cel are a dezvaluit interesul lui Dinamo pentru el, Ando doar a confirmat ceea ce aparuse in presa . Belu fundasul Timisoarei a procedat la fel, iar ai nostri nu puteau sa nege discutiile avute.

Ieri a aparut in presa Cristi Opria cu o declaratie menita sa ne irite:

„Dinamo i-a dorit pe cei doi jucători pe care îi reprezint și a înaintat oferte către ei. După meciul cu FC Voluntari, m-am întâlnit cu domnul Ionuț Negoiță. Am fost nemulțumiți atât de oferta făcută clubului, cât și de plafonul salarial propus jucătorilor.Nu poți să oferi atât pentru doi jucători de tineret. Ovidiu Popescu este printre cei mai buni închizători din țară. Ne-am strâns mâna civilizat și am plecat. Desigur, Dinamo poate să facă o nouă ofertă, dar eu nu mă grăbesc nicăieri.”

De mentionat ca Ovidiu Popescu a semnat in cursul serii un contract cu Fcsb, lucru confirmat de patronul lor, pretul fiind undeva in jur de 200.000 de euro. Refuz sa cred ca Opria nu stia de oferta lui Becali in momentul in care a facut acele declaratii. Probabil impresarul incerca fortarea unei „licitatii” pentru jucatorul pe care il reprezinta.

Oidiu Popescu este de altfel un jucator interesant, dar nu o certitudine la nivelul ligii 1, si ar fi venit pe un post unde il avem deja pe Anton, pe Nede si speram sa ajunga si Elhamed.  In aceste conditii, de ce ar fi intrat Dinamo intr-o licitatie cu fcsb.?

Astazi mai apare o „petarda” in presa-

Pentru a întări echipa, Ioan Andone vrea să îl transfere și pe Cristian Lopez, jucătorul celor de la CFR este  Informatia care a  aparut in presa. Nimeni de la Dinamo nu a afirmat acest lucru, cu toate acestea cei de la CFR nu au ezitat sa raspunda TOT IN PRESA, unei oferte care nu stim daca a fost facuta, Președintele clujenilor, a vorbit despre transferul atacantului spaniol și a stabilit suma pe care Dinamo trebuie să o plătească: 500.000 de euro.

„Toți jucătorii CFR-ului sunt transferabili. Dacă Dinamo îl vrea, nu este nicio problemă. Pentru Lopez, cerem cam jumatate din suma pe care o are Dinamo pentru transferuri”, a declarat Iuliu Mureșan, potrivit televiziunea sportro.

Dinamo poate fi responsabila pentru ceea ce spun conducatorii si oficialii dinamovisti dar nu poate fi responsabila pentru ceea ce apare in presa sau pentru declaratiile impresarilor sau ale altor terti.

Pentru ce am fi licitat cu Fcsb pentru Popescu si Lopez chiar face 500.000 ?

Tutun , rabdare si sa asteptam primele mutari.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare