AcasăEditorialNea Nicu nu poate.

Nea Nicu nu poate.

Nicolae Badea nu poate. Devine o propoziție pe care o auzim repetitiv de câțiva ani în ceea ce privește relația dintre Dinamo și Nicolae Badea.

Nicolae Badea nu a putut consitui Dinamo ca parte civilă în dosarul transferurilor astfel încât clubul patronat de dânsul în acel moment încerce recupereze o parte din banii cu care a fost păgubit. Motivul invocat – nu există (sic!)

Nicolae Badea nu a putut renunța la pretetiile pe care la avea asupra stadionului, am pierdut ani până s-au găsit modalități legale de a scăpa de pretențiile pe care eternul acționar de la Dinamo să poată fi scos din Ștefan cel Mare. Motivul invocat a fost acela societatea dânsului se afla în procedură de insolvență și nu are cum să cedeze un drept care i-ar fi adus o sumă de bani.

Nicolae Badea nu a putut renunta nici o clipa la contractul care obliga folosirea sonorizarii pe stadionul Dinamo, contract care obliga clubul nostru sa ii achite o suma de bani pentru un sistem de sonorizare extrem de vechi si necorespunzator. Motivul invocat, societatea în insolvență.

Nicolae Badea nu a putut aproba planul de insolvență precedent, motivul invocat, socieatea dânsului se află în insolvență și nu își permite pierderea unui procent din acțiunile clubului.

Nicolae Badea nu a putut vota noul plan. Suntem foarte curioși care va fi motivul invocat de această dată pentru eternul motiv al insolvenței dispare din moment ce Nicolae Badea A PUTUT refuza plata făcută de către Apch.

Domnul Nicolae Badea se ascunde mereu în spatele neputinței, care ar veni din acea insolvență UNICĂ în Romania prin durata ei, dar observăm cu stupoare POATE refuze încasări atunci când acestea sunt contrare intereselor dansului.

Nicolae Badea nu poate renunța nici la a folosi numele de Dinamo București pentru jucăria dânsului din liga a 4-a. Motivul, pentru așa vrea nea Nicu, NU POATĂ!

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare