AcasăStiri DinamoNe-a învins, dar laudă jocul lui Dinamo! Care este principalul minus al...

Ne-a învins, dar laudă jocul lui Dinamo! Care este principalul minus al echipei

Liviu Ciobotariu și-a trecut în cont încă o victorie împotriva echipei pentru care a jucat, dar unde a și antrenat în trecut.

Liviu Ciobotariu și Sepsi sunt neinvinsi în startul de sezon, fiind una din cele mai în forme echipe din Liga I, dacă nu chiar cea mai în formă. Deși scorul final a fost 3-0 în favoarea lui Sepsi, Ciobi a lăudat prestația lui Dinamo și consideră că echipa noastră nu va avea probleme în ceea ce privește evitarea retrogradării:

,,Sunt bucuros că am luat cele trei puncte, felicit jucătorii, dar trebuie să fim corecți, jocul nu a fost cel pe care mi l-am dorit, am putea avea circumstanțe, am schimbat o parte dintre jucători.

Nu neapărat că nu sunt de aceeași valoare, dar când schimbi 5 jucători, se vede, ne-a costat faptul că în prima repriză am dat spații adversarului, să joace între linii. Interii noștri au ieșit foarte sus și a fost lăsat singur Alimi. Dinamo a gândit foarte bine jocul, îl felicit pe Ovidiu, au dus jocul bine în margini, acolo unde era greu să iasă apărătorii noștri central. În a doua repriză ne-am reglat și am marcat două goluri pe contraatac.

Dinamo este o echipă care joacă cu mult entuziasm, care stă foarte bine în teren tactic, dar totuși este o echipa fără experiență. În multe momente cheie ale jocului nu au știut să le gestioneze. În niciun caz nu se pune problema retrogradării, Dinamo arată foarte bine.”, a declarat Liviu Ciobotariu în cadrul conferinței de presă de după meci.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare