AcasăStiri DinamoMutu: ”Singura dispoziţie tehnico-tactică a danezilor a fost 'lungă şi p-a doua'”

Mutu: ”Singura dispoziţie tehnico-tactică a danezilor a fost ‘lungă şi p-a doua’”

Adrian Mutu a afirmat că echipa noastră a făcut un meci sub aşteptări cu Danemarca, duminică, la Cluj-Napoca, în preliminariile Cupei Mondiale de fotbal din 2018. 

În opinia lui, reprezentativa Danemarcei a fost o echipă modestă, care trebuia învinsă pentru a putea reveni în lupta pentru calificare.

”Am făcut un meci sub aşteptări, cu ocazii puţine. Tactica noastră cu trei fundaşi nu a dat randamentul la care se aştepta selecţionerul, poate doar pe alocuri, în prima repriză, când Benzar, dar şi Latovlevici au reuşit în câteva rânduri să creeze superioritate pe flancuri, cea mai mare ocazie provenind din centrarea lui Benzar către Keşeru”, a scris Mutu pe Facebook.

 

 

 

 

 

Remiza albă de la Cluj l-a făcut pe directorul general al lui Dinamo să admită că ”tricolorii” s-au prezentat în fața unei echipe modeste, pe care trebuia să o învingă. ”Consider că am făcut egal cu o echipă modestă, a cărei singură dispoziţie tehnico-tactică a fost, vorba lui naşu’ (n.r. Ghoerghe Hagi), ‘lungă şi p-a doua’. Păcat că noi nu am avut idei şi nu am reuşit să profităm”.

România riscă acum să ajungă la cinci meciuri consecutive fără gol marcat, întrucât următorul joc va avea loc în Polonia, pe 10 iunie. ”Ar fi fost nemaipomenit să câştigăm şi să ne relansăm în lupta pentru calificare. Oricum, trebuie să luptăm până la capăt. Hai România!”, a mai scris directorul general al clubului de fotbal Dinamo Bucureşti.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare