Mutare senzațională pregătită la handbal

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a câștigat din nou titlul în Liga Națională, dar marea dorință a lui Daniel Georgescu este că Dinamo să ajungă o forță în cupele europene.

Dinamo nu a avut cea mai bună participare în European League, la un an distanță de un parcurs fabulos în Champions League, acolo unde echipa noastră a terminat competiția neînvinsă și i-a fost furat dreptul de a juca în optimile de finală cu PSG. Dinamo vrea să revină în grupele Champions League, iar Daniel Georgesc se pare că vrea să dea o lovitură majoră pe banca tehnică, să aducă unul dintre cei mai importanți antrenori din handbal. Daniel Georgescu a evitat să dea mai multe informații, dar a recunoscut că dorința lui este că Dinamo să primească un wildcard pentru Champions League

Conform Fanatik, Constantin Ştefan ar urma să îi lase locul lui Pascual pe banca tehnică şi cu câteva transferuri importante, Dinamo speră să obţină un wildcard pentru participarea în Liga Campionilor. Tehnicianul iberic nu ar fi la prima experienţă în România, el antrenând între 2016 şi 2018 naţionala de handbal masculin.

“Nu pot să vorbesc de nicio numire de antrenor acum, vă rog să mă înţelegeţi. Ne dorim mereu să îmbunătăţim echipa, dar mai multe o să pot să declar după ce se încheie campionatul. Încă mai avem de jucat. 

Este clar că dorinţa noastră este să avem o invitaţie de a juca în Champions League. Anul trecut aţi văzut şi dumneavoastră cum au stat treburile. Am început deja să facem lobby pentru a obţine un loc în Ligă”, a spus Georgescu pentru Fanatik.

loading...

Lasă un răspuns