Mrzljak are oferta din Liga I

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo nu va sta foarte mult timp in vacanta si deja trebuie pregatit sezonul urmator.

Sezonul urmator, in care se va trece la sistemul competitional cu 16 echipe, va incepe pe 21/22 august, astfel ca timpul este foarte scurt. Echipele nici nu pot pleca in cantonamente in strainatate sau in stagii de pregatire centralizate, astfel ca totul se va desfasura in propriile baze de pregatire.

Jucatorii lui Dinamo au fost anuntati ca reunirea va avea loc luni, la Saftica, sub comanda lui Gigi Multescu, dar si aici sunt destul de multe semne de intrebare, pana nu se lamureste situatia actionariatului, cine va prelua clubul si in ce conditii, este foarte greu de spus cu certitudine daca asa va fi situatia.

V-am anuntat ieri despre situatia lui Filip Mrzljak, jucator care nu a fost anuntat printre cei 7 jucatori care vor parasi echipa, desi din acest moment, el nu mai are contract cu Dinamo. Echipa noastra are posibilitatea de a prelungi pe inca un sezon cu jucatorul, dar trebuie ca cele doua parti sa ajunga la o intelegere. El nu a fost anuntat pe acea lista tocmai pentru ca Dinamo vrea sa ii prelungeasca contractul. Insa nu ne va fi usor, pe fir a intrat si Gaz Metan Medias, anunta Proposrt. Echipa inca antrenata de Uhrin vrea sa il aduca pe Mrzljak, mai ales ca s-au rezolvat o buna parte din probleme, odata cu iesirea din insolventa a clubului.

Riccardo Piscitelli, Szabolcs Kilyen, Kristian Kostrna, Lukas Skovajsa, Mamoutou N’Diaye, Mattia Montini si Slavko Perovic sunt cei sapte jucatori ale caror contracte cu Dinamo au expirat si nu vor mai continua in tricoul ros-alb.

2 goluri in 25 de meciuri a reusit Mrzljak pentru Dinamo! 

MONTINI VA PLECA DE LA DINAMO! 

Sunt insa si jucatori care nu vor mai continua cu siguranta la Dinamo. ATacantul italian Mattia Montini nu va mai continua la Dinamo si din sezonul urmator, desi acesta ar astepta o oferta din partea clubului: „Mi-a expirat contractul in aceasta vara, dar am decis sa prelungesc si sa continui pana la finalul sezonului. Acum, s-a terminat totul si asta a fost. Vorbesc in fiecare zi cu sefii clubului despre un upgrade la situatia mea. Daca Dinamo ma vrea, poate sa imi propuna un nou contract, dar in acest moment nu am primit nimic de la club. Vorbesc cu Bogdan Balanescu, avem o relatie buna si am spus ca daca voi primi o oferta buna, o sa putem sa stam de vorba si poate chiar sa prelungim.

In acest moment nu am luat inca in calcul alte oferte. Daca situatia ramane in felul care este acum, Dinamo nu poate sa imi propuna un nou contract, pentru ca nu ar avea bani. Zilele urmatoare vom sti ce se va intampla la Dinamo, poate cu proprietari noi, cu buget nou. Oricum, noi vorbim zilnic. Vreau sa spun ca in aceasta situatie nu pot sa raman. Am si eu familie si la modul in care arata acum lucrurile, daca nu se schimba ceva, nu pot sa raman”, a declarat Mattia Montini conform Fanatik.

Gandire normala: “S-ar fi salvat cu meciurile ramase”

loading...

Lasă un răspuns