Montini spune ca viitorul sau este la Dinamo! “Voi ramane la Dinamo”

Stiri Dinamo

Scris de:

Mattia Montini a fost golgheterul lui Dinamo in sezonul trecut si per total, poate cel mai bun jucator al echipei noastre. 

Un transfer surpriza, un jucator care s-a impus repede in primul 11 si a avut o rata excelenta de goluri marcate, asta desi a fost adus initial sa dea probe. L-a convins pe Rednic si a scris in ultimul sezon o poveste frumoasa. 

Acum dupa golurile marcate in tricoul lui Dinamo, se discuta despre o posibila plecare a atacantului italian de la Dinamo, mai ales ca Rednic nu mai este cel care decide in materie de transferuri. Montini ar fi printre putinii jucatori pe care Dinamo ar putea obtine bani, insa atacantul italian spune ca viitorul sau este la Dinamo: 

„Bombardierul” italian si-a exprimat regretul pentru plecarea lui Mircea Rednic, antrenorul care l-a adus in Romania, marturisind apoi ca nu a primit nicio oferta in aceasta vara.

„Imi pare foarte rau pentru Mircea Rednic, dar aceasta este viata antrenorilor. Cu domnul Rednic, obiectivul pentru noul sezon era sa ne luptam pentru primele trei locuri, acum nu stiu ce decide noua conducere. O sa merg la Saftica, la cantonament, si o sa aflu.

Eu nu am primit nicio oferta pana acum si voi ramane la Dinamo si sezonul viitor”, a declarat Mattia Montini, la sosirea pe aeroportul „Henri Coanda”. 13 goluri a marcat Montini in sezonul trecut, singurul jucator dinamovist care a depasit borna de 10 goluri marcate in intreg campionatul. 

Riscam cu Sin? ”Sin este jucatorul lui Dinamo, a fost azi la antrenament! Nu exista si nici nu va exista vreun litigiu nici cu Federatia Romana de Fotbal si nici cu Liga Profesionista de Fotbal.

Il vom legitima pe Sin la Dinamo si vom respecta si regulile din fotbalul romanesc. El a facut, repet, primul antrenament cu Dinamo”, a spus Prunea, la Digi Sport. La inceputul saptamanii, Sepsi anunta pe pagina de facebook a clubului transferul jucatorului. Andrei Sin, fundasul nominalizat recent de Flavius Stoican, drept unul dintre pilonii Politehnicii Iasi, era prezentat drept noua achizitie a clubului, iar perioada pe care ar fi semnat era de doi ani.

Mai apoi, au aparut informatii cum ca Dinamo l-a convins pe Andrei Sin sa semneze un contract pe trei sezoane. Din cate se pare, jucatorul de 27 de ani a semnat cu ambele echipe si spera ca una din cele doua sa cedeze, pentru a nu avea probleme.

loading...

Lasă un răspuns