AcasăEditorialMobilizare mult mai bună în ultimele zile

Mobilizare mult mai bună în ultimele zile

Dinamo se pregătește de duelul extrem de important de mâine seară cu CSA Steaua.

Arena Națională va fi gazda unui duel cu multe orgolii la mijloc, din care echipa noastră trebuia să iasă învingătoare. Avem de luat o revanșă după ceea ce s-a întâmplat în actualul sezon, două înfrângeri pentru echipa noastră, dar pare prilejul perfect pentru un succes al băieților noștri.

Dinamo vine după o victorie entuziasmantă la Galați, cu Oțelul, un succes care ne menține în cursa pentru promovarea directă, în vreme ce Steaua nu a mai câștigat niciun meci de la victoria cu Dinamo din aprilie. Se pare că victoria cu Oțelul a mobilizat suflarea dinamovistă, deoarece în acest moment avem aproximativ 10 000 de bilete vândute doar pentru dinamoviști. Până vineri erau 5000, astfel că în ultimele 48 de ore fanii dinamoviști au început să cumpere în număr din ce în ce mai mare. Astăzi au fost prezenți la casele de bilete administratorul special al clubului, Vlad Iacob, dar și directorul de marketing, Dan Giuraniuc!

În PCH au fost deschise și două sectoare laterale, după ce sectoarele centrale sunt sold-out, același lucru se întâmplă și la T2, acolo unde în sectoarele centrale nu se mai găsesc bilete. Steliștii au vândut aproximativ 1800 de bilete în zona destinată lor.

Ne vedem pe stadion!

Neluț Roșu, Costin Amzăr și Liviu Ganea vă așteaptă înainte de derby la FanZone Dinamo pe Arena Națională. Vino între 19:00 și 19:30 lângă porțile F și G să îți faci poze și să discuți cu doi dintre jucătorii de bază ai lui Dinamo, dar și cu unul dintre atacanții importanți din vremurile bune ale clubului nostru. De asemenea, ți-am pregătit o selecție de food trucks care va fi cu siguranță pe gustul tău. Vino să descoperi cele mai cool branduri de street food și să îți faci încălzirea pentru marele meci.
Accesul în stadion se face începând cu ora 18:00.
Te așteptăm pe Arena Națională!

DINAMO 75!

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare