AcasăStiri DinamoMiriuță rămâne un critic al lui Uhrin: ,,Nu s-a schimbat nimic''

Miriuță rămâne un critic al lui Uhrin: ,,Nu s-a schimbat nimic”

Vasile Miriută nu a fost de la bun început un susținător al lui Dusan Uhrin, după revenirea antrenorului ceh în Ștefan cel Mare.

Imediat după ce a semnat cu Dinamo, Miriută a avut câteva declarații controversate. Acum, cu trei etape înainte de finalul play-outului, Vasile Miriuta consideră că nu s-a schimbat nimic semnificativ în jocul echipei și un eventual duel la baraj cu Hermannstadt sau U Cluj, nu s-ar încheia cu bine pentru echipa noastră:

„Dacă Dinamo va juca barajul cu Hermannstadt sau cu U Cluj, nu va rămâne în Divizia A. Dacă va juca cu Chiajna, da, va rămâne. Am văzut meciul lui U Cluj cu Petrolul, foarte bună prima repriză. Îi va fi foarte greu lui Dinamo, mai ales la ce probleme au. Jocul scârţâie.

Eu nu văd nimic de când a venit Uhrin. N-am văzut nicio schimbare, nici organizare defensivă, nici în atac. Sper să mă înşel şi să se schimbe ceva, dar nu este nimic pozitiv. Ăsta e adevărul”, a declarat Miriuță, la PRO Arena.

,,S-a dus în Cehia, nu a antrenat de când a plecat de la Dinamo. În loc să dai șansă unui antrenor român, tu aduci un antrenor care a antrenat Dinamo de trei ori… și a antrenat când a plecat de la Dinamo?

Dacă nu antrenezi la tine un an jumate înseamnă că ai o problemă, dacă nu ai găsit o echipă. Sunt antrenori români foarte buni în România. Bonetti, 5-6 ani nu a antrenat deloc. Antrenorii români sunt proști?

Nu există niciun club din lumea asta la care suporterii să pună antrenori. Eui zic că ar avea probleme la baraj cu U Cluj și cu Hermanstadt. Petrolul va promova direct. Dacă pică la baraj cu altă echipă, va rămâne în Liga 1, dar cu cele două echipe va avea probleme

„Când se bagă suporterii la un club de fotbal și schimbă antrenorii… chiar nu mai înțeleg nimic. Este un amatorism total. Dacă tot ai adus un președinte la Dinamo, lasă-l pe domnul Mureșan să aducă antrenorii, să raspundă de rezultate.

Acum sunt amândoi acolo, vor face tot posibilul să salveze Dinamo. Nu înțeleg un lucru. Nu am nimic cu Uhrin, dar anul trecut a plecat de la echipă când erau probleme. A salvat echipa, corect, și a plecat în Cehia la dânsul. Nu a vrut să-și prelungească contractul pentru că nu a fost stabilitate financiară’‘ a spus Miriută în momentul în care Uhrin a revenit la echipă.

CITESTE SI:

Când ar putea reveni Tomozei la antrenamente

Regim de cantonament

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare