Miriuta nemultumit de acuzele ce se aduc lui Dinamo. Ce a spus acesta

Stiri Dinamo

Scris de:

Vasile Miriuta a sustinut conferinta de presa inaintea partidei cu ACS Poli Timisoara si s-a referit si la subiectul arbitraj, mai ales ca Ionut Popa, tehnicianul gazdelor de luni, a discutat despre centrali. 

„Nu stiu ce se tot vorbeste de arbitraj. La Iasi a dat Steliano gol valabil, 11 metri clar la Salomao, la Sepsi a dat primul gol Nemec, al doilea gol din faza fixa, al treilea l-a dat Salomao de pe 16 metri sut. Cu Voluntari am dat doua goluri din faze fixe. Despre ce arbitraj vorbim aici? Hai sa nu luam din meritele jucatorilor lui Dinamo.

N-am dat nici un gol din ofsaid de cand sunt aici sau dintr-un penalti care sa zici ca nu a fost penalti. Dar culorile astea alb-rosu poate ii deranjeaza pe unii. Noi, antrenorii, sa ne vedem in primul rand de echipa noastra si de jocul nostru, sa lasam arbitrajul in pace. Nu stiu cine ne va arbitra, dar sunt sigur ca va dori sa arbitreze corect. Nici nu-mi fac probleme”, a spus Miriuta.

Miriuta a fost completat de Katsikas: „Este mereu o scuza, arbitrajul. Sunt oameni, poate gresesc uneori, dar nu cred ca o avantajeaza pe Dinamo. La meciul trecut arbitrul a avut unele decizii bune, unele gresite, dar pana la urma este om, asa ca nu poate fi acuzat arbitrul pentru rezultat”.

Katsikas spera ca Dinamo va incheia anul cu o victorie in meciul de luni. „Sper ca vom castiga, ca sa terminam bine anul. Ar fi minunat daca vom incheia cu o victorie si vom ajunge in play-off. Este un meci important. Mai avem cinci si este foarte important sa il castigam pe acesta si sa avem continuitate”, a afirmat el.

Jucatorul considera ca acest an este cel mai bun din cariera sa. „Joc fotbal la nivel profesionist de noua ani, aproape zece. Acesta este cel mai productiv an pentru mine. Ma simt foarte bine de cand am venit la Bucuresti, joc destul de bine, echipa castiga puncte. Sper ca va fi la fel in sezonul viitor”, a adaugat Katsikas.

 

”Il consider cel mai important din acest an. E un joc decisiv pentru ambele. E ultimul acasa si ultima impresie conteaza. Un joc periculos. Am langa mine un jucator (n.r. Straton), vreau sa transmita, sa dea dovada de ambitie iesita din comun ca sa castige.

E si un meci periculos, pentru ca am auzit declaratia antrenorului de la Sepsi, am vazut golul anulat perfect valabil al Voluntariului cu Dinamo si declaratia lui Niculescu… Sper ca arbitrul Adrian Cojocaru sa dea dovada de un arbitraj corect”, a spus Ionut Popa.

loading...

Lasă un răspuns