AcasăStiri DinamoMircea Rednic operat de urgență!

Mircea Rednic operat de urgență!

Mircea Rednic a fost supus unei intervenții chirurgicale pe cord în această dimineață, după ce a suferit un infarct în timpul partidei cu FCSB, de vineri.

Conform Playsport, Rednic a simțit dureri în piept încă din timpul meciului câștigat cu 2-1 de UTA. Nu și-a dat seama că situația e atât de serioasă, dar durerile s-au repetat și în zilele de după. Astfel, antrenorul și conducerea de la UTA au luat măsuri. În urma unui control medical de urgență, doctorii au pus un diagnostic șoc și i-au recomandat lui Rednic să se opereze, anunță sursele PlaySport.

Antrenorul a fost supus unei intervenții în prima parte a zilei. Acum este în stare stabilă, dar va rămâne internat sub supravegherea strictă a cadrelor medicale.

„Este bine, se recuperează. Va avea nevoie de câteva zile de pauză, încă nu știm exact când îl vom avea din nou la antrenamente. A simțit dureri în piept din timpul meciului cu FCSB, apoi și zilele următoare. A mers la clinica parteneră a clubului și s-a luat această decizie, de a fi operat. Îi urăm tot binele și îl așteptăm înapoi cât mai repede”,  Alexandru Meszar pentru Playsport.

,,Multă sănătate, Mircea Rednic!
În timpul jocului pe care echipa noastră l-a disputat cu FCSB la Arad, antrenorul principal al echipei, Mircea Rednic, a suferit un infarct miocardic.
Astăzi, în urma unui control amănunțit, medicii au decis să-i monteze un stent și să-l țină sub supraveghere la Spitalul Județean, pentru următoarele zile.
Rednic va reveni alături de echipă după aproximativ o săptămână, în funcție de starea medicală de la acel moment.
Îi dorim multă sănătate și îl așteptăm cât mai repede alături de echipă!” UTA Arad

 

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare