AcasăStiri DinamoMircea Lucescu, din nou prezent la antrenament

Mircea Lucescu, din nou prezent la antrenament

Înainte de partida cu Farul Constanța de la Ovidiu, Mircea Lucescu a făcut o vizită la Săftica, pentru a-i încuraja pe jucători înainte de meci.

A fost o vizită cu succes, deoarece Dinamo a reușit să se impună.  După ce le-a făcut o vizită fotbaliștilor lui Kopic înaintea jocului cu Farul, câștigat de „câini” la Constanța (2-0), Lucescu a repetat gestul și în această dimineață. Antrenorul de 78 de ani s-a întreținut cu jucătorii, le-a dat câteva sfaturi, apoi a discutat și cu antrenorul croat al echipei. Luce a urmărit și o parte din ședința de pregătire, apoi s-a retras.

Ajuns în cantonamentul celor de la Dinamo, Mircea Lucescu i-a salutat pe jucătorii ”alb-roșii”, pe fiecare în parte. De asemenea, pe filmare, ”Il Luce” este auzit cum le-a urat ”Mult succes (Good luck)” jucătorilor lui Dinamo.

Rămas liber de contract după despărțirea de Dinamo Kiev, Mircea Lucescu nu duce lipsă de oferte și este curtat de echipe din România, dar și din străinătate. Nu este ușor de convins, dar Dinamo încearcă să îl readucă la echipa unde a creat una din cele mai puternice generatii din fotbalul românesc:

,,Nu există un răspuns la dorința asta, ne dorim foarte mult și încercăm să ne apropiem cât de mult de domnul Mircea Lucescu, deciziile îi aparțin și nu știu cât vom reuși să îl facem să spună mai repede „Da” ofertelor noastre.

Dânsul este 100% dinamovist și asta o știu dintr-o discuție pe care am avut-o, dacă va fi vreodată să ia vreo decizie, foarte posibil va fi Dinamo în România. Nu este ușor și nu aș vrea să comentez prea mult de ce. Este cel mai bun lucru care s-ar putea întâmpla, să îl avem la clubul Dinamo pe domnul Mircea Lucescu. De a doua zi, problemele ar fi mai mult decât jumătate rezolvate. Noi suntem conștienți că poate fi cel mai bun lucru în momentul de față, să îl avem în echipa noastră pe domnul Mircea Lucescu.”, a spus Eugen Voicu la Radio Dinamo1948.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare