AcasăStiri DinamoMircea Lucescu avertizeaza: "Cine e suporter al lui Dinamo trebuie sa faca...

Mircea Lucescu avertizeaza: „Cine e suporter al lui Dinamo trebuie sa faca tot ce depinde de el pentru a se ridica stadionul acum”

Mircea Lucescu este in continuare alaturi de Dinamo si urmareste ceea ce se intampla la echipa noastra. 

Acesta a vorbit despre subiectul stadionului ce intarzie sa fie construit si spune ca este un moment ce nu trebuie ratat, deoarece o oportunitate ca aceasta s-ar putea sa nu mai apara.

”De fapt acest lucru ma supara cel mai tare: ca nu se construieste noul stadion! Este o oportunitate extraordinara ca un brand ca Dinamo sa aiba un stadion de nivel international.

La asemenea brand e nevoie de un stadion pe masura. Cine e suporter al lui Dinamo trebuie sa faca tot ce depinde de el pentru a se ridica stadionul acum.

Va spun eu ca statul nu va mai construi niciodata stadion la Dinamo daca se rateaza aceasta oportunitate numita Euro 2020. Oameni buni, rezolvati problema, e nevoie de stadion!”, a declarat Lucescu pentru Fanatik.

Acesta a mai declarat ca este interesat de proiectul asociatiei suporterilor, dar vrea sa vada despre ce este vorba: 

”Am discutat cu Cornel, mi-a zis in mare parte despre ce este vorba, dar nu pot sa intru acum in detalii.

A ramas sa vorbim mai multe cand vin in tara, pentru ca e normal sa ma intereseze care este soarta lui Dinamo. Eu sunt curios sa stiu ce intra in cele 5 milioane de euro. Intra palmaresul clubului? Intra lotul de jucatori? Intra terenul central, terenul de antrenament?

Eu nu cunosc amanuntele acestea, care sunt foarte importante. Vad ca Badea si Negoita nu ajung la o intelegere privind constructia noului stadion si e mare pacat pentru toti dinamovistii. De fapt pentru tot sportul romanesc”, a spus Mircea Lucescu in exclusivitate pentru fanatik.ro

Daca totul merge asa cum trebuie si toti fanii dinamovisti vor sustine o singura asociatie in care gloriile dinamoviste sa fie implicate intr-o forma sau alta, sansele de reusita sunt destul de mari. Doar impreuna putem reusi! 

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare