Mircea Lucescu are incredere in Rednic.

Stiri Dinamo

Scris de:

Mircea Lucescu nu crede ca ar reveni la Dinamo, dar are incredere in Rednic.

Cine mai poate să se mai gândească că la vârsta mea m-aș mai putea întoarce să fac ceva. Aici îți trebuie un om tânăr, entuziast, cu o pregătire foarte bună, pentru că nivelul e foarte mare și până la urmă cine vine la Dinamo trebuie să știe că Dinamo e un brand extrem de important pentru sportul românesc și că nu poate să intre în mediocritate.

Sper că Mircea Rednic… Cu experiența pe care o are, cu faptul că a fost extrem de legat de Dinamo și de performanțele lui Dinamo, sunt convins că el face treabă, dar nu depinde doar de el”, a spus Mircea Lucescu, la plecarea din România.

Dinamo a organizat în urmă cu două zile un meci test împotriva echipei de eșalon secund, Petrolul Ploiești. Echipa noastră a câștigat meciul cu 3-2, pentru alb roșii au înscris : Grigore (6) și Măgureanu (85 & 90).

După dubla reușită ieri în meciul câștigat de echipa secundă în fața celor de la Fcsb 2, Măgureanu a recidivat  și și la prima echipă și reușește dublă.

Eșanu (46 Iliev) – Nică (67 Borcea), Almeida (72 Dudea), Grigore, Radu – Torje (77 Măgureanu), Răuță (46 Crețu), Filip, Sorescu – Țîră (46 Itu), Cisse (46 Ivanovski) au evoluat pentru echipa noastră.

Meciul a fost un bun prilej pentru Rednic să îl vadă la treaba pe atacantul venit în probe, Salif Cisse, cel care nu are un C.V. impresionant. Atacantul se pare că nu l-a convins pe Rednic și nu va fi păstrat de antrenorul dinamovist, anunță Fanatik.

Rednic l-a putut urmări îndeaproape pe Cătălin Măgureanu, care a marcat o dublă astăzi, după ce reușise o dublă și pentru echipa secundă în meciul cu Fcsb. De altfel, Cătălin Măgureanu traversează o perioada excelență cu 5 goluri marcate în ultimele săptămâni.

Michel Espinosa nu a evoluat astăzi și motivul este unul foarte logic, jucătorul nu a vrut să dea probe, iar din moment ce nu are contractul semnat cu Dinamo, nu putea să riște o accidentare. Dar din ultimele informații, Rednic este mulțumit de ceea ce a arătat la antrenamente, astfel că este de așteptat să semneze în următoarele zile.

Dinamo mai are nevoie de un fundaș dreapta, rămâne de văzut dacă Rednic va mai caută un vârf sau vom merge la luptă cu cei pe care îi avem acum în lot.

loading...

Lasă un răspuns