AcasăEditorialMetaloglobus-DINAMO: Avem primul 11 trimis de Ovidiu Burcă

Metaloglobus-DINAMO: Avem primul 11 trimis de Ovidiu Burcă

Dinamo și Metaloglobus se întâlnesc în această seară la Târgoviște în play-offul pentru accederea în grupele Cupei României.

Încă pare ciudat să spun grupele Cupei României, dar acesta este sistemul competițional pentru a doua competiție, unde Sepsi este dublă câștigătoare în ultimii doi ani. Miza este clară pentru echipa noastră, calificarea în faza grupelor. Obiectivul asumat pentru Cupa României este chiar depășirea fazei grupelor, ceea ce nu am reușit în stagiunea trecută.

Dar până să ajungem în grupele Cupei României, trebuie să trecem astăzi de un adversar modest la prima vedere, dar pe care trebuie să îl tratăm foarte serios.

Metaloglobus o știm din sezonul trecut, o echipă arțăgoasă, agresivă, am învins-o în sezonul trecut al ligii secunde cu 2-1 la Clinceni, un meci sângeros, cu mulți accidentați în tabăra noastră, Bordusanu a părăsit terenul cu ruptură de ligamente, Bani, Bena și Giafer au plecat cu arcadele sparte, a fost o victorie muncită, s-a vărsat sânge la propriu. Așadar, în mare știm ce să ne așteptăm de la o echipă care nu a cunoscut gustul victoriei în liga secundă.

AVEM PRIMUL 11:

Dujmovic- D. Irimia, Grigore, Giafer, Cretu- I. Rosu, N. Rosu- Bordusanu, Tira, Borcea, Ghezali

Rezerve: Began, Moura, Bena, Ilic, Politic, Hakim, Bani, Josue, Amzar

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare