Metaloglobus-DINAMO: Avem primul 11 trimis de Burca!

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Metaloglobus și Dinamo se întâlnesc în această după-amiază la Clinceni, într-un duel extrem de important pentru formația noastră.

Ultimele meciuri din campionat au readus speranța în rândul formației noastre, accederea în play-off nu mai pare un vis atât de îndepărtat și lupta nu este încă încheiată. Dar totodată suntem conștienți de faptul că nu mai avem posibilitatea de pași greșiți în liga secundă și avem nevoie de victorii în meciurile în care suntem mari favoriți.

Atunci când întâlnești ultima clasată, care are doar un rezultat de egalitate și o victorie obținută în 10 etape, ești considerat mare favorit, chiar dacă este meci considerat în deplasare, însă partida se joacă la Clinceni, acolo unde fanii dinamoviști vor merge în număr mare.

Deși este ultima clasată, după plecarea lui Eugen Trică, Metaloglobus a început să joace mai bine și cu siguranță nu vom avea un meci ușor, de altfel nu există ideea de meci ușor în liga secundă pentru Dinamo, care are încă destul de multe probleme ofensive.

Am trei victorii și două rezultate de egalitate în ultimele 5 meciuri oficiale, dar în continuare avem probleme în a marca, doar 4 goluri înscrise de echipa noastră. Defensiva este cea care ne ține în viață, un singur gol primit de Dujmovic și defensiva noastră, ceea ce ne-a permis să avem un parcurs mult mai bun.

După ce au fost încercați alți jucători în meciul de Cupa României, Burcă a profitat de faptul că este a doua competiție și a oferit multe unor jucători care înainte au evoluat mult mai puțin, acum în campionat lucrurile vor sta total diferit.

AVEM PRIMUL 11 TRIMIS DE OVIDIU BURCA:

DUJMOVIC- MOURA, PATRICHE, GIAFER, AMZAR- GORKA, ROSU, IGLESIAS- BORDUSANU, POP, BANI

Rezerve: Oncescu, Bena, Dudea, I. Rosu, Borcea, Buhaescu, Serban, Delciu, Ghezali

loading...

Lasă un răspuns