AcasăStiri DinamoMesajul PCH pentru deplasarea de la Galați!

Mesajul PCH pentru deplasarea de la Galați!

Cei din PCH au transmis un mesaj înainte de partida de mâine de la Galați, un meci extrem de important pentru echipa noastră.

Cei din PCH au transmis un mesaj înainte de partida de mâine de la Galați, un meci extrem de important pentru echipa noastră.

În cadrul mesajului au fost oferite și detalii importante pentru cei care vor să facă deplasarea:

,,CU TOȚII LA GALAȚI!
De ce? Pentru că nu am renunțat nicio clipă să credem că vom renaște și vom reveni acolo unde ne este locul, în Liga 1. Pentru că încă avem șanse și vom spera până în ultima clipă că ni se va termina coșmarul mult mai devreme decât am fi așteptat. Dar și pentru că, de va muri ea speranța, ultima, Dinamo nu are voie să moară.

Mai vreți motive? Pentru că acolo ne sunt prietenii, familia și tot ce iubim, pământește și nepământește. Pentru că într-o deplasare se râde, se cântă și se desfac beri. Pentru că mai dulce sunt drumul și bătaia tobelor decât amară e orice înfrângere. Și pentru că deplasarea te face să îi vezi pe cei ca tine, pe care-i cunoști sau pe care nu.

Dar de ce contează? Pentru că, dincolo de distracție, cântece și beri, acestea sunt adevărate sacrificii pe care lumea bună nu le va putea înțelege niciodată. Pentru că ei, cu toți banii lor, nu vor putea vedea în Dinamo iubire și devotament, așa cum vedem noi. Pentru că am investit tinerețe, timp, bani și nervi și nu ne-am dorit niciodată să le monetizăm, ci doar să le simțim.

În final, chiar e atât de important? DA! Pentru că Dinamo se iubește necondiționat, indiferent de ligă, scor sau locație. Pentru că Dinamo înseamnă viață și se traduce prin sentimente provenite din cel mai adânc loc al sufletului uman. Pentru că Dinamo încă trăiește și îi suntem datori cu dragostea.

Acum, pentru că am lămurit de ce trebuie să mergem la Galați, ne vedem la stadion în jurul orei 19:30. Avem 640 de bilete, iar un bilet costă 15 lei. Se vor vinde de dimineata de la ora 9:00 la intrarea oaspeților.
CU TOȚII ÎN DEPLASARE! FĂRĂ SCUZE!”, a fost mesajul PCH

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

78,000FaniÎmi place
12,000AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare