Mesajul lui Uhrin la revenirea în țară! De câte transferuri are nevoie

Stiri Dinamo

Scris de:

„Câinii” s-au întors din cantonamentul din Turcia.

Dusan Uhrin a vorbit despre cantonament şi a susţinut că are nevoie de fotbalişti, pentru a completa lotul:

„Am avut parte de o vreme foarte bună, am avut toate condiţiile ca să ne antrenăm şi, de asemenea, am jucat şi meciuri bune. Sper ca până miercuri să se rezolve totul şi vom vedea ce se va întâmpla. Nu ştiu nimic. Sper să nu se întâmple miercuri, sper să se întâmple ceva azi sau mâine, pentru că avem de rezolvat o mulţime de probleme, legate de salariile jucătorilor, de transferuri, pentru că nu avem voie să transferăm jucători.

Nu este suficient pentru competiţii, trebuie să aducem poate şase, şapte jucători. Am multe promisiuni”, a anunţat antrenorul de la Dinamo, Dusan Uhrin.

Ce a discutat Mario Nicolae cu Fatih Terim: ,,A rămas impresionat”

Dinamo a disputat un amical ”de gală” cu Galatasaray în cantonamentul din Turcia, pierdut la limită, scor 1-2. La începutul jocului, celebrul Fatih Terim, antrenorul turcilor, a primit un cadou din partea conducerii.

Oficialul dinamovist a dezvăluit ce a discutat cu Terim înainte și după partida disputată în cantonamentul din Turcia.

„În amintirea vremurilor frumoase petrecute de domnia sa în Italia (n.r. – Terim le-a antrenat pe Milan și Fiorentina), am discutat în limba italiană. I-am mulțumit lui ‘Mister’ Terim foarte mult pentru găzduire și pentru că au acceptat propunerea mea, să facem acest amical.

Ne-am simțit ca acasă. Și ei s-au bucurat să aibă echipa noastră ca oaspeți. L-am felicitat în primul rând pentru că au fost alegeri în club zilele trecute și va avea parte de continuitate. I-am explicat despre situația de la clubul nostru și despre implicarea fanilor și ajutorul lor necondiționat, de programul DDB.

A rămas impresionat să audă că fanii au adus peste 2 milioane de euro în cont și că își iubesc clubul cu atâta patimă. A fost foarte mulțumit de meci și de calitatea jocului. Pentru asta vreau să le mulțumesc și celor care s-au ocupat ireproșabil de acest meci și de cantonamentul nostru din Turcia, lui Niyazi Yurtsever și lui Hakan Onkur. Dinamo București merita ce este mai bun și trebuie să luptăm să revenim acolo unde ne obligă istoria acestui club”, a spus Mario Nicolae, pentru Digi Sport.

loading...

Lasă un răspuns