Mesajul lui Rednic: ,,Am nevoie de fani”

Stiri DinamoUncategorized

Scris de:

Dinamo merge astăzi la Voluntari pentru un duel extrem de important pentru echipa noastră, care speră să obțină un prim succes după foarte mult timp in campionat.

A fost un mesaj clar transmis de Rednic după meciul cu CFR, urmează pentru Dinamo un nou campionat, însă din păcate, nu pot fi prezenți fanii dinamoviști pe stadion, să îi încurajeze pe băieți și Rednic spune că ar fi avut mare nevoie de sprijinul suporterilor:

„Prezența fanilor poate fi un plus, dar noi jucăm de la 20:30. Au jumătate de oră, pac-pac-pac și după pleacă acasă. Că de la 21:00 se plimbă COVID-ul pe stradă. Până atunci doarme și de la 21:00 iese pe stradă. Mai ales pe stadioane. Acolo se simte bine, că sunt stadioane acoperite, cu aer condiționat…

Degeaba dai drumul fanilor, dacă meciurile importante, care atrag fani, începe la 20:30. Nu are rost. Mai bine să mai aștepte, să se mai gândească și din ianuarie să lase până la 23:00.

Avem nevoie de fani, chiar dacă ne mai înjură. Asta te încurajează și te face să dai totul”, a declarat Mircea Rednic la conferința de presă de dinaintea meciului cu FC Voluntari, programat luni, la 20:30.

Dacă va fi aprobată de Guvern și trecută în Monitorul Oficial, noua măsură va intra imediat în vigoare, astfel că din etapa următoare fanii s-ar putea întoarce pe stadion chiar la derby-urile Dinamo – FCU Craiova și CSU Craiova – FCSB. Acestea sunt programate deja la ora 20:30, vineri, respectiv duminică, și rămâne de văzut la ce oră se vor juca până la urmă, dacă fanii vor avea acces.

,,Cel mai frumos moment a fost acela când am semnat cu Dinamo”

In cadrul evenimentului de lansare al platformei Dinamowin au fost mai multe momente deosebite, mai ales ca au fost prezente mai multe glorii dinamoviste.

Au fost declaratii superbe din partea legendelor dinamoviste si Mircea Rednic a avut poate cea mai frumoasa declaratie, in momentul in care a fost intrebat care a fost cel mai frumos moment:

MIRCEA REDNIC: „Am avut multe momente frumoase, dar cel mai frumos a fost acela când am semnat cu Dinamo. Am iubit acest club de mic, chiar l-am iubit, mi-am dorit mult să ajung aici, cu multe peripeții, au trimis securitatea după mine. Mi-am dorit foarte mult să ajung la Dinamo pentru că era clubul care putea să mă formeze ca om și ca sportiv.”

„Mi-aș fi dorit ca jucătorii mei să fie și ei prezenți aici alături de acești foști mare jucători ai lui Dinamo, să simtă ce înseamnă Dinamo, pentru că mulți dintre ei nu știu ce este această stare de spirit unică numită Dinamo, nu știu ce a reprezentat Dinamo pentru fotbalul românesc” – Mircea Rednic

„Tot ceea ce se face are un singur scop: salvarea financiara a lui Dinamo pentru că sezonul viitor să se poată face o echipă care să joace fără problemă în playoff” – Florin Răducioiu

„Nu trebuie să ne facem iluzii că situația se poate îndrepta, însă cu acești pași mărunți dar importanți Dinamo poate supraviețui. Esențial pentru un nivel mai sus este ca jucătorii să conștientizeze ce înseamnă mândria și respectul pentru Dinamo” – Ion Marin

„Conform studiilor partenilor noștri de la Auchan, fiecare cumpărător cheltuie lunar cel puțin 1.000 de lei. Imaginați-vă ce s-ar întâmpla dacă 50.000 de suporteri dinamoviști fanatici ar face asta prin Dinamo Win” – Marius Tudor, creatorul DinamoWin

loading...

Lasă un răspuns