AcasăStiri DinamoMesaj pentru fani: ,,Al 12-lea jucător va face diferența''

Mesaj pentru fani: ,,Al 12-lea jucător va face diferența”

Meciul cu Argeș a stârnit un real interes din partea oamenilor de fotbal, o dublă manșă care poate readuce echipa noastră în prima ligă.

Meciul cu Argeș a stârnit un real interes din partea oamenilor de fotbal, o dublă manșă care poate readuce echipa noastră în prima ligă.

Fost jucător și campion cu Dinamo, Andrei Mărgăritescu, spune că nu se aștepta ca Dinamo să revină atât de repede în lupta pentru promovare și a avut cuvinte de laudă la adresa fanilor dinamoviști:

”După ce a retrogradat, nu credeam că Dinamo poate reveni atât de repede, ținând cont de problemele existente. Totuși, uite că-s la un pas să promoveze în SuperLigă. Au șanse foarte mari. Eu cred că datorită publicului au ajuns până aici.

Al 12-lea jucător va face diferența. Nu prea m-am mai uitat la meciuri, doar acum, pe final, în play-off. Chiar dacă vorbim de un nivel de Liga 2, băieții mi-au lăsat o impresie foarte bună. Sigur, sunt mulți tineri și, astfel, n-au avut foarte multă constanță. Totuși, când ai entuziasm și astfel de suporteri, vedeți ce se întâmplă, sunt la baraj, pot promova.”, a declarat Andrei Margaritescu intr-un interviu acordat in Prosport.

Andrei Mărgăritescu a fost și coleg cu Ovidiu Burcă în perioada petrecută la Dinamo și consideră că fostul fundaș dinamovist face o treaba foarte bună:

”Da, am jucat cu Ovidiu Burcă la Dinamo, un an, dar și la echipa de juniori a României, ne cunoaștem destul de bine. N-am vorbit în acest sezon, dar l-am urmărit de la distanță. A făcut o treabă foarte bună și știam încă de atunci că va fi antrenor. Încă de când era jucător, el era foarte pasionat de partea tactică. Când a plecat la FC Național, a fost antrenat de Bergodi. Cu fiecare ocazie în care ne vedeam, îmi povestea de multe aspecte tehnico-tactice. Îi plăcea de atunci și se vede și în prezent că este pasionat, că știe meserie”, spune Mărgăritescu.

,,Ca dinamovist, îmi doresc să revină Dinamo. Eu țin cu Dinamo, clar, acolo am cunoscut performanța”

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

78,000FaniÎmi place
12,000AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare