AcasăStiri DinamoMesaj important din partea DDB

Mesaj important din partea DDB

Marșul DDB continuă.Două declarații cât Casa Poporului.

1. Răzvan Zăvăleanu, administrator judiciar Dinamo “Spaniolii au dublat cheltuielile clubului în doar câteva luni. Astăzi am fi vorbit de încă 3-4 milioane € datorii, dacă nu ar fi fost banii strânși de DDB și banii din drepturile TV.”

2. Iuliu Mureșan, președinte Dinamo “DDB nu se bagă deloc peste mine, vă spun sincer. Cu suporterii nu vorbesc des. Vorbesc doar cu 1-2 dintre ei, care sunt foarte politicoși. Nu sugerează nimic. Dimpotrivă, îmi spun că nu se bagă.”

Altfel spus, niște infractori au încercat să omoare Dinamo, însă suporterii le-au dat zădărnicit planul. Am ținut cu ghearele de clubul nostru și am reușit să îl păstrăm în viață cu sacrificii imense. Împreună am salvat istoria de 74 de ani a clubului în Liga 1, în urma unui sezon infernal. (2020-2021) DDB a continuat să facă lucrurile corect.

Am băgat clubul în insolvență pentru a evita falimentul și am susținut preluarea de către profesioniști. RTZ se ocupă de partea financiară, Iuliu Mureșan conduce clubul președinte, iar de partea sportivă se ocupă Mircea Rednic.

Dinamo se află pe un loc periculos în clasament, însă jocul echipei se schimbă în bine. Ieri a semnat cu Dinamo și Cătălin Carp, devenind transferul cu numărul 13 de când am reușit să le deblocăm. E imposibil să nu ne revenim, mai trebuie doar să o facem la timp!

Tot ce DDB a spus încă de la început că face a fost confirmat de conducere în doar câteva fraze! Acesta este firescul, aceasta este normalitatea!

După cum știți, Dinamo nu poate traversa insolvența fără sprijinul nostru. Să sperăm că profesionștii vor redresa clubul cât mai repede, în timp ce noi vom continua să ne facem partea.

CÂT TIMP EXISTĂ DDB, DINAMO NU MOARE!

Bilete cu care ne ținem clubul în viață: https://www.bilete.ro/susține-programul-ddb/

Înscrieri și donații: https://www.programddb.ro/donează

Încheiem tot cu o declarație a lui Răzvan Zăvăleanu: “În mod normal, un club precum Dinamo ar trebui să trăiască fără niciun fel de probleme în Liga 1. Dar salariile mari moștenite și cheltuielile mari lăsate de spaniole sunt greu de gestionat. Următoarele 6 luni sunt DECISIVE!”

Nici o problemă, Dinamo! SUPORTERII TĂI SUNT LÂNGĂ TINE

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare