Mesaj frumos din partea lui Rednic: ,,Am o relație specială cu fanii lui Dinamo”

Stiri Dinamo

Scris de:

În ultimele zile s-a vehiculat despre o posibilă revenire a lui Mircea Rednic în fotbal.

S-a spus despre o posibilă preluare a băncii tehnice de la Brașov, astfel încât să fie în directă concurență cu echipa noastră, în al doilea eșalon. Mircea Rednic a infirmat această variantă și a spus de unde are oferte:

„Eu mai am cam două săptămâni de recuperare după operația de la șold. Am ceva discuții cu echipe din Belgia și Arabia Saudită. Am o relație bună cu autoritățile locale din Brașov, dar acum, mai ales că Dinamo a ajuns în Liga a 2-a, nu aș intra în competiție pentru că se știe că am o relație specială cu fanii lui Dinamo“, a spus Rednic pentru Monitorul Expres.

Deși au fost zvonuri și informații false prezentate în presă, Mircea Rednic nu este în discuții să revină la Dinamo în momentul de față.

,,Mircea Rednic a avut dreptate, la Dinamo a fost cancer”

Jucătorii lui Dinamo au demonstrat chiar și după meciul de baraj faptul că sunt caractere îndoielnice.

Deși au retrogradat echipa, aceștia au sărit să îl critice la unison pe Dusan Uhrin. Florin Prunea nu a fost niciodată un fan al lui Mircea Rednic, dar i-a dat credit de această dată, când a afirmat că ar fi trebuit să fie lăsat să își facă treaba până la capăt în iarnă. Totodată, Prunea a avut un discurs dur la adresa jucătorilor:

,,Suporterii aceștia au fost păcăliți, mințiți. Poate ar fi trebuit să fie și mai vehemenți. Ciocul mic, fermoar! Ați nenorocit un club cu milioane de suporteri. Plângeau oamenii în tribune. N-aș mai lua unul din jucătorii ăștia… dacă îi angajează cineva, e ceva în neregulă. Își iau un risc enorm!

Parcă au vorbit împreună, iar Uhrin e plecat din țară și nu poate să se apere. Ăștia te lasă singur în secunda următoare. Înseamnă că Mircea Rednic a avut dreptate. E clar! La Dinamo a fost cancer! Trebuia lăsat să opereze. Ne plac antrenorii care ne gâdilă? E clar că la Dinamo nu putea să fie un alt deznodământ. E un șoc! Nici acum nu și-au revenit suporterii. Și-au bătut joc de ce înseamnă Dinamo. Ar fi trebuit să stea ascunși ani de zile”, a spus Florin Prunea în cadrul ProSport Live.

loading...

Lasă un răspuns