AcasăStiri DinamoMesaj dezarmant al lui Torje: ,,Nu avem sânge în instalaţie''

Mesaj dezarmant al lui Torje: ,,Nu avem sânge în instalaţie”

Dinamo a arătat lamentabil per total în deplasarea de la Sfântu Gheorghe.

Dacă a fost un jucător care totuși merită respectul nostru și căruia nu îi putem reproșa ceva, acesta este Gabriel Torje, care a încercat să tragă echipa după el,dar nu a putut să facă minuni de unul singur. Mesajul căpitanului lui Dinamo a fost unul dur, la finalul meciului.

Gabi Torje (31 de ani) a avut un discurs dezarmant după înfrângerea suferită în faţa lui Sepsi, 1-4 în deplasare. Căpitanul lui Dinamo a spus că el şi colegii săi au oferit încă o dezamăgire pentru dinamovişti şi că în acest ritm se va alege praful de echipă:

„Trebuie să rămâi echilibrat, să analizezi exact ce s-a întâmplat. Ce să faci, să joci fotbal peste noapte? Nu poţi, nepregătit nu poţi! Nu poţi pune la punct un sistem. Trebuie să intri într-un ciclu ca lumea.

Ce pot să zic? O nouă dezamăgire pentru ce înseamnă suflarea dinamovistă. Pentru toţi, staff. Dezamăgim încă o dată, până când se va sătura toată lumea şi vor pleca toţi. Şi cei care ne susţin, şi se va alege praful. Sunt dezamăgit şi mai mult faţă de cum am fost la meciul cu Steaua. Acum s-au schimbat lucruri, am schimbat antrenamente, am făcut tot ce a depinde de noi, dar ce se întâmplă la meci e dezamăgitor, ruşinos.

Mă ştiţi un băiat dezinvolt, dar acum nu ştiu ce să zic. Cred că principalii vinovaţi sunt jucători. Nu ne motivăm. Nu avem sânge în instalaţie la meciuri la care am putea demonstra că suntem bărbaţi. Trebuie să fim fraţi şi prieteni în teren, altfel nu vom scoate niciodată barca la liman. Sunt prea multe înfrângeri consecutive şi nu cred că mai are lumea răbdare cu noi. Sunt oameni care pleacă de lângă noi dacă continuăm aşa. Oamenii de fotbal care au investit vor pleca. Şi sunt două soluţii. Ori vor pleca ei, ori ne vor da afară pe toţi.

Este o concluzie trasă puţin la cald, dar este o concluzie. Nimeni nu merită să meargă cu fruntea sus după meciul de azi. Nu ştiu ce trebuie schimbat pentru meciul cu CFR. Mister va analiza meciurile şi sper să întoarcem pagina asta neagră din istoria lui Dinamo”, a spus Gabriel Torje

Rednic, mesaj pentru Deian: ,,Să vedem cine îl ia în iarnă”! Popa luat si el in vizor

Mircea Rednic a fost extrem de nervos la finalul meciului și antrenorul echipei noastre a răbufnit, mai ales după prestația submediocră a lui Deian din prima repriză. Totodată, Rednic a vorbit și despre Răzvan Popa, cel care a fost schimbat înainte de pauză, fundașul central acuzase o lovitură, apoi făcea semn că poate continua, ,însă Rednic a lăsat de înțeles că și altele au fost motivele care au dus la schimbare:

„Dacă zic ceva, Rednic îl critică… El trebuie să se gândească foarte bine. Felul de a fi, de a nu te implica, doar să fii în teren… El are de pierdut. A pierdut echipa națională și nu știu ce o să mai fie. Nu e un reproș, e un sfat. Dinamo nu stă nici în Deian, nici în altcineva. O să vină și alți jucători. Dacă nu vrea să se implice, să vedem unde o să plece în iarnă”, a spus Rednic, la Telekom Sport.

Alt fotbalist criticat a fost Răzvan Popa. Fundașul central a fost înlocuit în minutul 41 și a fost surprins de decizia lui Rednic. Antrenorul a explicat ce s-a întâmplat.

,,Păi ori ești accidentat, ori nu mai ești accidentat… El nu s-a antrenat toată săptămâna, acum avea dureri. Nu s-a plasat bine la gol. Toți sunt surprinși… Zici că a jucat la Barcelona până acum. hai să ne uităm unde a jucat până acum Popa… Marchează jucătorul, lasă surprinsul”, a mai spus Rednic.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare