Meci spectaculos in Stefan cel Mare

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo II a întâlnit ieri pe CS Tunari, într-un meci din liga a treia.

REZUMAT VIDEO LA FINALUL ARTICOLULUI! Meciul s-a disputat pe stadionul Dinamo,penultima confruntare de pe teren propriu din actualul sezon. A fost un meci greu pentru Dinamo, am întâlnit o echipă cu mai mulți jucători experimentanti, cu una dintre cele mai bune apărări din serie și care a pus probleme mari primelor clasate. În tur Dinamo se impusese cu scorul de 1-0, golul victoriei fiind reușit de Andreas Mihaiu.

Sorin Colceag a trimis în teren următorul 11: Gheorghe Robert- Cătălin Hîldan Jr., David Țone, Deniz Giafer, Andrei Mitran, Stan Claudiu, Dragoș Penescu, Valentin Borcea, Cătălin Măgureanu, Cristian Ionescu, Andrei Spînu

Rezerve: Eduard Chioveanu, Pavel Mario, Roberto Diniță, Antonio Bordusanu, Valentin Cristea, Stelea Andrei. Au intrat pe parcurs: Stelea Andrei, Antonio Bordusanu, Roberto Diniță și Pavel Mario.

Dinamo s-a impus cu scorul de 2-0 la capătul unui meci complicat pentru echipa noastră, scorul poate părea mincinos la prima vedere, asta și pentru că oaspeții și-au creat o serie de ocazii importante la poarta tânărului Robert Gheorghe, care a fost ajutat în câteva rânduri de fundașii noștri, care au respins de pe linia porții în mai multe rânduri. Dinamo a fost însă și ea activă în atac, după cum se poate vedea și în rezumatul de mai jos. Golurile victoriei au venit din partea lui Cristian Ionescu și Valentin Borcea. Pentru Ionescu a fost prima reușită în tricoul echipei secunde, în vreme ce Borcea continuă evoluțiile excelente din această primăvară. Borcea a marcat o dublă în egalul de la Voluntari, 3-3, având o prestație foarte solidă și în victoria cu Chiajna de pe teren propriu.

Pentru Dinamo urmează meciul de la Buzău, cu Metalul, apoi ultimul meci din acest sezon, pe teren propriu cu Balotești, ultima transmisie live din acest sezon pentru Radio Dinamo1948!

Le mulțumesc încă o dată pe această cale partenerilor noștri de la Delta Glass, fără care nu am fi reușit să transmitem live aceste meciuri. Totodată le mulțumesc încă o dată celor care ne susțin prin platforma Patreon!

HAI DINAMO! 

loading...

Lasă un răspuns