Meci important pentru echipa secunda.

Stiri Dinamo

Scris de:

Echipa secundă a clubului nostru are astăzi un meci extrem de important pentru calificarea în play-off-ul ligii a 3-a.

După egalul neașteptat în fata celor de la FC Argeș 2 ,  echipa antrenată de Sorin Colceag va da piept cu Unirea Bascov echipa care ocupă locul 5, cu același număr de puncte și echipa noastră, înaintea acestei runde.

Iată primul 11 trimis în teren de antrenorul Sorin Colceag: Oncescu, Mitran, Giafer, Tone, Stelea, Stan Alin, Neicutescu, Borcea, Geani Crețu, Claudiu Stan, Tibeiru Curea.

Rezerve: Stoian, Ionescu, Turcin, Bănică, Hildan, Șutru, Grigore, Spinu, Constantin.

Înaintea acestui meci Dinamo2 ocupa locul 4 cu 18 puncte la egalitate de puncte cu adversara de astăzi, Unirea Bascov.

Iuliu Mureșan spune că vor veni și jucători, dar asta se va produce doar în momentul în care vor pleca jucători, a spus un număr de 4-5, dar în final numărul lor va fi cu siguranță mai mare:

„Știm niște jucători care vor pleca, acum avem prea mulți jucători, am depășit puțin fondul de salarii. Nu vom putea aduce jucători decât pe măsură ce vor pleca alții. Probabil renunțăm la 4-5 jucători, printre ei și jucători aduși recent. Se va face o analiză pe fiecare post și în funcție de ce rezultă, renunțăm la unii și aducem alții mai buni”, a spus Mureșan la GSP Live.

Dinamo are în acest moment foarte mulți jucători și este clar că în iarnă vor pleca, nu doar din motive sportive, dar financiar clubul nu poate susține salariile actuale.

„Noi azi suntem într-o schemă extinsă de jucători, urmează ca în iarnă se se ia decizii de natură sportivă și să oprim o listă de 25 de jucători.

Ne-am asumat că vor veni jucători în timpul campionatului, dar vom fi consecvenți, iar în iarnă vom rămâne la 25. Vom coborî astfel obligațiile privind salariile cu 1/6”, a declarat Zăvăleanu pentru RD1948.

De asemenea, Zăvăleanu a mai spus că salariul lui Petar Gluhakovic (25 de ani, fundaș dreapta) nu e în grija clubului: „El este în afara schemei financiare pe care o avem astăzi, însă unul dintre suporterii noștri a ales să suporte personal cheltuielile privindu-l pe acest jucător până la finalul anului”.

 

 

loading...

Lasă un răspuns