Meci de vacanță

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Ieri a luat sfârșit parcursul echipei secunde în actuala ediție de campionat, în seria a patra a ligii a treia.

A fost un final interesant, deoarece am întâlnit ultima clasată, CS Balotești, o echipă care nu a învins pe nimeni în actualul sezon și care s-a putut lăuda cu un singur punct obținut. Ieri am văzut și de ce s-a întâmplat asta. În tur am întâlnit o echipă care ne-a pus ceva probleme, am învins cu 3-0, dar au avut atunci o bară și un penalty ratat. Ieri a fost o singură echipa teren și scorul final, 5-1, nu spune toată povestea. (REZUMAT VIDEO LA FINALUL ARTICOLULUI) 

Cu mai mulți jucători care nicidecum nu aveau fizic de jucători profesioniști, a fost mai degrabă un antrenament pentru jucătorii noștri, mai ales că în teren au fost o serie de jucători obișnuiți cu prima ligă. Ce prim 11 a folosit Colceag.

CHIOVEANU- STELEA, ȚONE, GIAFER, AMZAR, HÎLDAN, STAN, BORCEA, BANI, CREȚU, MOLDOVEANU

Rezerve: Gheorghe, Ionescu, Cristea, Spînu, Stere, Bordusanu, Măgureanu, Penescu, Mitran

4-0 a fost scorul la pauză, după câteva goluri lejere marcate de echipa noastră, putea fi chiar mai mult, dacă jucătorii noștri s-ar fi concentrat mai mult, dar este totodată de înțeles de ce au evoluat și ei mai relaxați. Giafer, Crețu și Moldoveanu de două ori au marcat până la intrarea la cabine.

După pauză, a fost un fotbal de vacanță, în care mi s-a părut în câteva rânduri că niciuna dintre echipe nu își dorește să fie pe teren, de multe ori s-a jucat la trecerea timpului, de aceea mă bucur că ați fost alături de noi în număr mare pe transmisie, la un meci care a avut goluri, dar nu poți spune că a fost spectaculos.

Oaspeții au marcat cel mai frumos gol al meciului, după o degajare a lui Chioveanu, care a primit gol de la mijlocul terenului. Andrei Spînu a închis tabela și a închis și sezonul lui Dinamo, care încheie campionatul pe locul 7. Un sezon complicat, început cu Emil Ursu, terminat mult mai bine sub comanda lui Sorin Colceag.

Concluziile despre acest sezon, despre evoluția băieților noștri, într-un articol ulterior!

HAI DINAMO

loading...

Lasă un răspuns