Meci aproape perfect! Bravo,baieti!

CS DinamoEditorial

Scris de:

Echipa de handbal a avut parte de un meci foarte important astazi in sala Dinamo, in care handbalistii antrenati de Constantin Stefan erau obligati sa castige pentru a nu pierde contactul cu primele clasate. 

Fara Amine Bannour, in continuare accidentat, Dinamo a facut un meci aproape perfect si am zdrobit pe Dobrogea Sud. A fost un meci in care ne-am impus jocul de la bun inceput si in primele 20 de minute, am reusit performanta de a primi doar doua goluri, tabela indica atunci 10-2. 

S-a simtit din plin revenirea lui Dan Savenco in defensiva, dar totodata si portarul Missaoui a fost imperial in poarta, astfel ca Dinamo avea un avans de 6 goluri cand s-a intrat la cabine. Evolutia entuziasmanta a continuat si in partea secunda, cand Dinamo a mentinut un avns constant de 8-9 goluri si constantenii nu au facut nimic altceva decat sa demonstreze ca au o doza mare de frustrare. Din pacate, o intrare foarte urata a lui Kevic a dus la accidentarea lui Alouini, care nu a mai putut continua. 

In rest, o evolutie foarte bun si tabela a indicat la final 27-19, asta este Dinamo la potential maxim, ori mai bine zis, aproape maxim, cu Bannour in echipa, aceasta echipa nu are cum sa fie invinsa in campionat. Hugo Descat cu 9 goluri si Vitaly Komogorov cu 6 goluri au fost cei mai buni marcatori ai lui Dinamo. Echipa noastra acumuleaza 24 de puncte si urmeaza cursa de urmarie a primelor clasate, sunt sigur ca in partea a doua a sezonului aceasta echipa va urca treptat in clasament si la finalul sezonului regular vom fi pe podium. 

Duminica, de la ora 11:00, urmeaza ultimul meci al anului pentru baieti, sferturile de finala ale Cupei Romaniei la handbal, impotriva rivalilor de la CSM Bucuresti. Ne vedem in sala DINAMO! 

loading...

Lasă un răspuns