AcasăStiri DinamoMagureanu, contract prelungit pana in 2024

Magureanu, contract prelungit pana in 2024

Dinamo vrea sa investeasca in tineri si un jucator care va beneficia de incredere din partea clubului este Catalin Magureanu.

Atacantul a fost titularizat de Cosmin Contra in partida cu Botosani si el va fi utilizat in continuare de echipa, fiind un jucator de viitor.

Clubul Dinamo a anuntat in mod oficial pe pagina de facebook, prelungirea angajamentului pana in 2024 pentru fostul golgheter de la U19:

„FC Dinamo Bucuresti a ajuns la un acord cu tanarul atacant Catalin Ionut Magureanu pentru prelungirea raporturilor contractuale pana la 30 iunie 2024, a anuntat directorul sportiv Rufo Collado pentru site-ul oficial, www.fcdinamo.ro.  Nascut pe 5 iunie 2000, Catalin Magureanu este de la 12 ani la Academia Dinamo, a jucat pentru toate grupele de juniori ale clubului nostru, a debutat in urma cu 4 ani pentru Dinamo 2 in Liga 3, a fost imprumutat la Dunarea Calarasi si CS Afumati, iar din aceasta vara face parte din lotul primei echipe.

2 meciuri a jucat Catalin Magureanu pentru prima echipa a lui Dinamo. A fost debutat in tricoul alb-rosu si, in acelasi timp, in Liga 1 de antrenorul Cosmin Contra in meciul cu Chindia Targoviste (scor 1-0 la Ploiesti), cand l-a inlocuit in minutul 76 pe Daniel Popa.
Etapa trecuta, Catalin Magureanu a fost titular in remiza cu FC Botosani (scor 1-1 pe stadionul din Stefan cel Mare).
Mult succes la Dinamo Bucuresti si cat mai multe goluri in tricoul alb-rosu, Catalin Magureanu!” se arata in comunicatul clubului.

Dinamo nu a incheiat perioada de transferuri si este de asteptat ca in zilele urmatoare sa fie anuntati in mod oficial si alti jucatori pe care Cosmin Contra sa se bazeze in sezonul 2020/2021.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare