AcasăEditorialMăcar o veste bună?

Măcar o veste bună?

Dinamo are mari probleme în play-out și lupta pentru salvarea de la retrogradare este mai grea decât ne imaginam.

După câteva săptămâni bune de fotbal și de rezultate obținute de Dinamo, situația acum tinde să devină dramatică, cu doar un punct obținut în trei etape, echipa noastră este pe loc direct retrogradabil și avem mari probleme în clasament. Meciul cu Iași de duminică, de la ora 18:15 este unul decisiv. Dacă nu învingem, șansele scad considerabil și presiunea pe următoarele meciuri crește și mai mult.

Dinamo are nevoie că de aer de trei puncte, echipa ar urca pe loc de baraj în cazul unui succes, dar mai mult ca oricând, echipa are nevoie de suporteri. Astăzi vom afla dacă Dinamo va avea suporterii maturi alături, ori se va baza în continuare pe copii. Astăzi la ora 14:00 este așteptată o decizie din partea comisiei, astfel încât vom știi ce avem de făcut în continuare. În cazul în care verdictul va fi unul negativ, vom face tot posibilul să mobilizăm cât mai mulți copii să fie prezenți duminică pe stadion, așa cum s-a întâmplat la meciul dintre UTA și Botoșani.

Sperăm totuși că în spiritul competiției, comisia de recurs să dea un verdict favorabil fotbalului în primul rând.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare