AcasăStiri Dinamo„Mă leagă amintiri și plăcute și mai puțin plăcute de cei de...

„Mă leagă amintiri și plăcute și mai puțin plăcute de cei de la Dinamo”

Dinamo se pregătește de meciul cu Rapid de sâmbătă seară, de pe stadionul Dinamo.

Va fi primul meci în care îl vom întâlni pe Dragoș Grigore în postura de adversar al echipei noastre.

Dragoș Grigore se gândește deja la meciul de sâmbăta viitoare cu Dinamo și spune că se așteaptă să fie înjurat de suporteri pentru că acum îmbracă tricoul lui Rapid.

Fundașul Dragoș Grigore s-a declarat mulțumit după ce Rapid a învins-o pe CFR Cluj cu 2-0, dar deja se gândea la meciul împotriva lui Dinamo, din weekendul viitor. Fotbalistul spune că se așteaptă să fie înjurat când va păși pe gazonul din Șoseaua Ștefan cel Mare deoarece avea uneori parte de același tratament și pe vremea când îmbrăca tricoul „câinilor”.

„Mă leagă amintiri și plăcute și mai puțin plăcute de cei de la Dinamo. Le mulțumesc celor de la Dinamo pentru tot sprijinul acordat pt că datorită lui Dinamo am ajuns unde am ajuns și le sunt recunoscător pentru totdeauna. E mai important ce a fost atunci, mai important e prezentul.

Personal, nu mă uit, nu știu ce loc ocupă adversara în clasament. Se poate întâmpla orice, cum s-a întâmplat și astăzi (n.r. între Rapid și CFR Cluj). Ați văzut că orice e posibil, așa cum se poate întâmpla și împotriva lui Dinamo. Cred că va fi un meci interesant.

Mă aștept să fi cât mai multă lume, să fie presiune de ambele părți. Fotbalul pentru mine e mai frumos atunci când e cu suporteri în tribune. Am fost înjurat de unii suporteri ai lui Dinamo și când jucam la Dinamo. Omul vine la stadion să se descarce”, a spus Dragoș Grigore după Rapid – CFR Cluj 2-0.

149 de meciuri și 10 goluri a  reușit Dragoș Grigore în tricoul lui Dinamo

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare