AcasăStiri DinamoLotul prezent la vizita medicală!

Lotul prezent la vizita medicală!

FC Dinamo a anunțat pe pagina oficială de facebook lotul care a fost prezent astăzi la vizita medicală, organizată înainte de primul antrenament al anului.

,,Lotul dinamoviștilor a fost prezent în această dimineață la vizita medicală programată la „Chiajna Medical Center” și va efectua după-amiază, la ora 17:00, în cantonamentul de la Săftica, primul antrenament al anului, închis reprezentanților mass-media.

23 de jucători au fost prezenți la vizita medicală, prezentați mai jos de pagina oficială de Facebook a clubului:
Portari:
Plamen Iliev, Mihai Eșanu, Ștefan Fara, Eduard Chioveanu

Fundași: Geani Crețu, Cătălin Carp, Marco Ehmann, Ricardo Grigore, Deniz Giafer, Răzvan Popa, Costin Amzăr, Steliano Filip, Andrei Radu

Mijlocași: Gabriel Torje, Antonio Bordușanu, Ahmed Bani, Alexandru Răuță, Claudiu Stan, Deian Sorescu, Cosmin Matei, Andreas Mihaiu
Atacanți: Mirko Ivanovski, Robert Moldoveanu

Echipa noastră va rămâne în cantonamentul de la Săftica, cu două antrenamente pe zi, până la finalul săptămânii, când este programat primul meci amical al anului, sâmbătă, 8 ianuarie (ora 12:30), în deplasare, CS Blejoi vs Dinamo București”, a anuntat FC Dinamo.

Primul amical programat! Stoican și-a completat staff-ul. Un fost portar revine în Ștefan cel Mare

Patriche ar putea debuta la Dinamo în următoarele zile când Dinamo are programat un prim meci amical. Dacă starea gazonului nu va permite desfășurarea meciului, meciul-test va fi mutat pe terenul sintetic de la Buftea.

Flavius Stoican va debuta în noul mandat într-un meci amical împotriva celor de la CS Blejoi, ocupanta locului 5 în serie V din al treilea eșalon.

Partida va avea loc sâmbătă, de la ora 12:30, pe terenul din Blejoi. Îi va avea antrenori secunzi pe Bobi Verdeș și pe Silviu Mihai, oameni alături de care a colaborat și la fostele echipe. Noutatea vine în privința antrenorului de portari. Postul va fi ocupat de Emilian Dolha, fostul goalkepeer al „câinilor”. Dolha a mai avut același rol la Sepsi Sf. Gheorghe și la CS Universitatea Craiova 2.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare