LIVE TEXT: Popesti Leordeni-Dinamo Bucuresti! Dinamo se impune la limită

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo dispută în această dimineață un nou meci amical, al 5-lea test de pregătire al perioadei de vară.

Dinamo a pierdut primele 3 meciuri de pregătire, împotriva divizionarelor secunde, Concordia Chiajna (0-1), Unirea Slobozia (0-5) și Fcsb II Clinceni (1-3), dar a câștigat ultimul meci de pregătire, împotriva celor de la CSO Plopeni, formație de liga a treia.

A fost de altfel primul meci al lui Ovidiu Burcă pe banca lui Dinamo, un prim prilej să îi vadă la lucru pe băieți. În această dimineață, începând cu ora 10:00, Dinamo va dispută încă un meci de pregătire, tot cu o echipă de liga a treia, Popești Leordeni, o formație care s-a bătut pentru promovare în sezonul trecut.

DENIS ONCESCU- GABRIEL MOURA, TONE DAVID, DENIZ GIAFER, IONUT AMZAR- ALIN DUDEA, NELUT ROSU- ANTONIO BORDUSANU, AHMED BANI, VALENTIN LAZAR- VASILE BUHAESCU

Rezerve: Stefan Fara, Mihai Esnau, Alin Buleica, Alin Stan, Antoni Ivanov, Mario Zamfir, Geani Cretu, Gavrila Bogdan, Bobea Ionut, Iulian Rosu, Ionescu Cristian, Andrei Florescu, Pop Alexandru, Catalin Magureanu, Cune Yanis, Dinu Daniel

LIVE TEXT: POPESTI LEORDEN-DINAMO BUCURESTI 0-1 (REZULTAT FINAL)

Avem și suporteri dinamoviști prezenți la meci, deși se joacă cu porțile închise, câteva zeci de fani sunt la marginea terenului

Fani Dinamo

Minutul 10: Dinamo are posesia în startul meciului, dar fără ocazii de poartă importante la poarta adversă
Minutul 14: Ocazie pentru Dinamo, Valentin Lazăr pătrunde bine în flancul drept, centrează periculos în fața porții, dar fundași adversi resping.

Minutul 20: Ocazie mare pentru Dinamo, șut de la 10 al lui Bani, din poziție ideală, dar a fost blocat. Dinamo trebuia să beneficieze și de o lovitură de pedeapsă la Buhaescu, dar arbitra nu a dictat nimic.

min. 32: Ocazie pentru Popești Leordeni. Valentin Niculae șutează de la marginea careului, iar mingea e reținută în doi timpi de portarul dinamovist. Același Valentin Niculae l-a încercat pe tânărul Oncescu. A fost un șut slab de la 20 de metri. Portarul lui Dinamo plonjează și reține

Minutul 38: 1-0 pentru Dinamo, Valentin Lazăr deschide scorul, pasă excepțională a lui Antonio Bordusanu de 30 de metri, portarul a ieșit la întâmpinare, Lazăr l-a driblat și a deschis scorul pentru Dinamo. Fază foarte frumoasă a echipei noastre.

Minutul 45: Ocazie mare a lui Dinamo, Lazăr i-a centrat bine lui Moura în fața porții, dar acesta nu a reușit să marcheze. 1-0 pentru Dinamo la pauza partidei

Repriza a doua: Schimbări multe la Dinamo, Esanu în poartă, Lazăr este vârf,  Gavrilă a intrat și el, Crețu la mijloc cu Roșu și Buleica. Fundaș dreapta Eli Ionescu, în centru au rămas Tone și Giafer.

Minutul 55: Greșeală mare a lui Esanu, care a gafat din nou, însă a reușit să rețină tot el, în doi timpi, după ce s-a încurcat in pași, la un șut moale. A ieșit Lazăr, a intrat Măgureanu.

Minutul 65: Ocazie mare Dinamo, Măgureanu a scăpat singur, și-a prelungit prea mult balonul, Florescu a înscris, dar era în poziție de offside. Câteva secunde mai târziu, Amzar a pătruns bine în stânga, a șutat, dar portarul a reținut bine mingea. Peste 5 minute, Florescu a scăpat singur cu portarul advers, a încercat o scăriță, dar a șutat în el.

În ultimele 20 de minute au fost trimiși în teren Bobea și Pop, veniți de la Odorheiul Secuiesc

min. 80: O nouă ratare a lui Dinamo. Gavrilă este angajat în adâncime de Amzăr, dar este blocat de portar

REZULTAT FINAL: 1-0 pentru Dinamo!

loading...

Lasă un răspuns