„Lipsă de responsabilitate din partea jucătorilor”

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a avut un start de coșmar în partida cu Academica Clinceni și echipa noastră a încasat extrem de repede trei goluri.

După doar 17 minute, Academica Clinceni conducea cu 3-0, grație golurilor reușite de Raul Rusescu, Andrei Cordea și Thibault Moulin, ultimul fiind marcat direct din corner. Ionel Dănciulescu nu le-a găsit nicio explicație dinamoviștilor și a făcut o comparație cu meciul disputat în urmă cu patru zile, contra lui CFR Cluj, scor 0-1, când „câinii” au evoluat în 9 oameni timp de mai bine de o repriză.

„N-am cum să înțeleg cum poți să te aperi de maniera asta la trei faze fixe. Golul al treilea e o greșeală de portar. Lipsă de responsabilitate din partea jucătorilor… e o diferență totală din punct de vedere al atitudinii față de ce am văzut la meciul cu CFR.

Această schimbare de exprimare a echipei mi se pare… cu CFR au fost în nouă, tocmai d-asta spun. Nimeni n-a reușit să intervină mai repede… au fost două șuturi pe poartă și toți au fost inerți în careul de șase metri. Echipa arată destul de rău în această primă repriză, sper ca lucrurile să se schimbe„, a spus Dănciulescu, la emisiunea Fotbal Club, de la Digi Sport.

Ricardo Grigore, fundașul central al lui Dinamo, a dat o petrecere pe cinste de ziua lui. Apărătorul a împlinit 22 de ani pe 7 aprilie. La evenimentul fără distanțare socială au participat mai mulți colegi de la Dinamo, Florin Bejan, Paul Anton, Robert Moldoveanu și Mihai Eșanu.

Ioan Ovidiu Sabău, fost fotbalist în marea formație a roș-albilor a lui Mircea Lucescu, a fost extrem de dezamăgit, după vizionarea imaginilor: „La ce a ajuns Dinamo… E posibil așa ceva, de acest nivel? Dinamo a avut fotbaliști uriași. Doar că îmbraci tricoul lui Dinamo e extraordinar. Unul dintre cele mai reprezentative cluburi. Mi-e rușine să văd! Cum vrei să fii respectat, în situația în care este clubul în momentul ăsta? Tu transmiți că nu-ți pasă… Și vedem ce-o mai fi după”, a declarat Neluțu Sabău, la Look Sport+.

loading...

Lasă un răspuns