AcasăCS DinamoLegăm victoriile! Un nou succes extrem de important. Week-end perfect

Legăm victoriile! Un nou succes extrem de important. Week-end perfect

A fost un week-end reușit pentru familia Dinamo.

Echipa de baschet pare în mare revenire de formă și a legat un al treilea succes consecutiv și urcăm în clasament.

Echipa lui Sotirios Manolopoulos își continuă seria de victorii în Liga Națională. Dinamo s-a impus la Galați, 82-78, după un final în care Moldoveanu a fost decisiv. Vlad a încheiat partida cu 22 de puncte, lista marcatorilor noștri continuând cu Ingram 13, Uță 13, Wojciechowski 11p, Mandache 7, Edge 6p, Addison 6p, Katic 2p, Grasu 2p.

VICTORII LA VOLEI!

Rapid – DINAMO 1-3 (25-19, 17-25, 19-25, 24-26)

Victorie importantă pentru echipa antrenată de Fernando Munoz, pe terenul unei echipe care învinsese cu doar câteva zile înainte campioana Arcada Galați.

Meciul a avut aproape aceeași desfășurare ca partida câștigată de Dinamo la Craiova. Un prim set dominat de gazde, dar în care dinamoviștii și-au citit adversarul. Au urmat două seturi câștigate fără drept de apel de Dinamo!
Setul patru a fost tensionat. Rapid a condus cu 6-2 și 13-8, dar Dinamo a revenit cu servicii foarte bune, care au pus în dificultate recepția adversă. Finalul s-a jucat pe muchie, dinamoviștii punând punct partidei la a doua minge de meci. Rareș Bălean a fost din nou în zi bună, cu 23 de puncte. L-au urmat: Bartha 12p, Sergio Felix 8p, Ghionea 7p, Gommans 7p, Sanchez 2p, Thondike 1p, Ramirez Pita 1p. Dinamo are 27 de puncte și e pe primul loc în clasament.

DINAMO – CSM Lugoj 3-0 (25-19, 25-20, 25-17)

Divizia A1, etapa 9
Demonstrație de forță a echipei antrenate de Milos Gavrilovic care reconfirmă traseul din acest sezon.
“Deși avem o singură înfrângere, și aceea cu 3-2, rămânem cu picioarele pe pământ”, a declarat managerul echipei, Eduard Chermeș.

HANDBAL. SUPERCAMPIONII LIVE LA RADIO DINAMO1948!

Azi, la ora 12:00, jucăm ultimul meci din Liga Zimbrilor în 2022! Repetiție înainte de meciul cu Veszprem Telekom de joi, 15 decembrie! Ieri a fost o zi perfectă pentru echipele clubului nostru, cu victorii la volei băieți, volei fete și baschet. Azi urmează handbalul, campionii jucând acasă cu Suceava. Cei care nu pot ajunge la sală pentru a-i susține pe dulăi pot urmări meciul pe canalul de YouTube al Radio Dinamo1948 si CS Dinamo.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare